Concurs de FIELD la Solca 2009

Cel mai bun sa castige!
Post Reply
User avatar
Vreascu
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:93
Joined:01 Jul 2014, 08:24
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Iasi
judet:Iasi
Varsta:35
Location:Iasi
Concurs de FIELD la Solca 2009

Post by Vreascu » 26 Aug 2009, 13:53

Salut, ieri cand am fost pe la club sa mai trag cu arcul mi-a spus antrenorul ca s-a stabilit data concursului de field ....respectiv 2 - 4 octombrie. Eu unu' sper sa ajung la Solca, deja am vorbit la servici sa imi iau liber vineri pe 2.
Concursul cica este unul dintre cele mai frumoase de peste an, constand in parcurgerea unui traseu amenajat prin padure si se trag cate trei sageti la diferite distante 10-15-20-25...- 60 m. Cei care au fost anul trecut stiu mai bine si ma pot corecta sau completa.
viewtopic.php?f=10&t=627 am pus aici si link-ul cu discutia si mai ales pozele de la concursul de anul trecut...

Cu cat mai multi cu atat mai vesel o sa fie :)
Last edited by IT_support on 23 Jan 2013, 20:02, edited 1 time in total.
Reason: fixed domain url

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Concurs de FIELD la Solca 2009

Post by dady » 04 Oct 2009, 15:48

Salutare, putina oboseala compensata cu bucuria intalnirii cu alti arcasi cu care nu prea vorbesc decat pe forumuri sau pe mess, locuri frumoase, gazde foarte primitoare, sageti in si pe langa tinte si mul;te altele care au facut ca intalnirea de la Sucevita sa ramana de neuitat. Tin sa-i salut pe toti cei prezenti in special pe cei de la traditional. Ii multumesc d-lui Denes pt primire si il felicit pt organizare. si acum cateva poze din concurs:

locul cu pricina:
Image
podul pe unde se ajunge la cabana si de unde se tragea la 60m (doar de olimpici)
Image
pregatirea: Cristi vroia sa se asigura ca termina concursul asa ca si-a achizitionat si o reserva la arc (arc primitiv):
Image
marius(abia asteptam sa ma intalnesc cu el) si scorillo(de la care am mai invatat ceva despre arcurile coreene)
Image

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Concurs de FIELD la Solca 2009

Post by dady » 04 Oct 2009, 15:50

Tintele la care au tras traditionalistii (1, 3, 5, 6, 7, 9)
tintei cu nr1 nici nu i-am facut poze ca se auzeau numai injuraturi la cat am cautat sageti prin iarba din spatele ei :D
tinta nr3 la 20m
Image
echipa 11 in actiune (Cristi)
Image
Razvan
Image
subsemnatu'
Image
tinta nr5 la 15m
Image

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Concurs de FIELD la Solca 2009

Post by dady » 04 Oct 2009, 15:51

tinta nr6 la 10m
Image
Image
Image
tinta nt7 la 20 (cred) aici am uitat sa fac poze dar sunt sigur ca au altii cu tinta preferata de Cristi, dar am 2 poze de pe langa tinta asta cu echipa vesela si eu cautand tinta sus pe deal:
Image
Image

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Concurs de FIELD la Solca 2009

Post by dady » 04 Oct 2009, 15:51

tinta nr9 la 25m
Image
finalu', unde scorillo era de negasit pt a primi titlu:
Image
Image
muresenii (si paulush):
Image

cam astea ar fi pozele de la mine, sper la o reintalnite cu traditionalistii cat mai curand, se anunta ceva dar sa vedem daca vom putea onora invitatia.
era sa uit, Cristi a demonstrat ca sagetile de pin sau brad nu sunt foarte rezistente :D, sunt curios care e rezultatul inventarului lui Razvan :))

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Concurs de FIELD la Solca 2009

Post by akila » 04 Oct 2009, 16:44

Felicitari celor care au participat.....nu pot sa spun in cuvinte cat de rau imi pare ca nu am putut veni....din motive super obiective bine-inteles..(prietenii stiu de ce.. :( )....supararea mi-a fost cu atat mai mare cand am auzit ca s-a tinut la Sucevita...asta e...de-acuma la anu....felicitari si celor care au urcat pe podium.....si bine a zis Florin ce a zis...de fapt asta tot zicem de mult noi cei care am mai participat pe la concursuri...numai ca aici chiar era de venit..mai ales cei de la traditional, deoarece concursul asta se apropie cel mai mult de ce ne intereseaza pe noi....oricum e un inceput, daca ne gandim ca acu 2 ani la sucevita am fost doar vreo 5 cu tot cu Vali... iar anu trecut la solca am fost doar 3....felicitari inca odata...

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Concurs de FIELD la Solca 2009

Post by cristian_iepure » 06 Oct 2009, 03:59

fotografii aici, urmeaza sa se mai incarce o parte din ele:

http://s290.photobucket.com/albums/ll25 ... e/?start=0

Post Reply