Concurs de field la Sucevita

Cel mai bun sa castige!
Locked
scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului
Concurs de field la Sucevita

Post by scorillo » 02 Sep 2007, 02:49

Postul asta putea fi pus la fel de bine si in topicul "iesiri in natura".

Asadar pe 13-14 octombrie va avea loc la Sucevita un concurs de tir cu arcul, proba de field.

Organizator este CSS Radauti, prin grija d-lui Denes Alexandru.

La proba de field va fi o categorie unde se va trage cu arcuri fara instrumente de ochire -bare bow, la care pot participa arcurile traditionale (cu sanse egale in fata arcurilor moderne :D ).

Eu voi participa, sau cel putin asa intentionez.

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by scorillo » 23 Sep 2007, 23:37

Eu sunt hotarat, dar nu o sa stiu sigur decat cand o sa fiu acolo...

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by akila » 25 Sep 2007, 11:20

Salut baieti...mi-ar placea tare mult sa ajung la sucevtia dar inca nu stiu nimic sigur..stiti cumva cand o sa fie proba aia de field..pe 13 sau pe 14? si daca se plateste ceva ..inscrierea.sau chestii de genul asta.Daca ar fi pe 14 proba aia ar fi ceva ca as putea ajunge direct duminica sa nu mai dorm o noapte acolo..ca acuma e cam frig seara si eu cu cantatul si cu spectacolele trebuie sa ma pazesc.Numai bine..poate ne vedem acolo.Pa pa.

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by scorillo » 25 Sep 2007, 12:22

Akila,

Cred ca vor fi doua manse, una pe 13 si una pe 14, dar nu sunt sigur.
Daca nu poti veni decat o zi, mai bine vino sambata, duminica cei mai multi or sa fie pe picior de plecare, or sa se grabeasca... Sambata e ziua cea mai importanta, pe 13.

Sper sa vin si eu.

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by scorillo » 26 Sep 2007, 22:28

Baieti, eu va rog sa veniti toti acolo, va garantez ca va fi o atmosfera faina. In general asa e la concursurile de tir, nu sunt oameni prea fitzosi, iar daca venim si noi mai multi cu atat mai mult o sa fie mai fain.

Florin a promis ca aduce cronograful, o sa ne masuram vitezele la arcuri, ne intrecem la tir, ne aratam sagetile, eu sunt convins ca avem motive sa ne intalnim. Gasim noi o chitara si neshte lemne de foc. Iar daca ne organizam poate facem si o pastrama...

Diego
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by Diego » 05 Oct 2007, 14:09

io in principiu o sa vin, numa sa rezolv cateva detalii legate de drumul pana acolo. Sper sa ne intalnim acolo ;)

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by scorillo » 05 Oct 2007, 17:56

Diego, daca stii vreo metoda cum, sa faci drumul mai scurt, spune-ne si noua.

Diego
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by Diego » 05 Oct 2007, 19:24

cea mai scurta cale si cea mai rapida e avionul, cat despre mine cred ca merg cu autobuzu pana la targu mures si mai departe cu florin, dar nu e nimic sigur

ender
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by ender » 08 Oct 2007, 22:22

ma bate si pe mine gandu' & am ceva intrebari:
1) costa participarea? cat?
2) cazarea / mancarea?
3) daca vin cu trenul, care e ce-a mai apropiata gara de locul de desfasurare al ostilitatilor?
4) daca sunt ceva km de mers de la gara -> campul de batalie, sunt ceva masini / transport in comun care sa ne duca?
5) vine cineva din Timisoara?
6) sa aduc caietul de cantece? (Florin stie de care vorbesc, ala din Apuseni)
7) 5 sageti & un arc de 27.5kgf oare ar fi de ajuns?

deocamdata atat,
Sergiu

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by scorillo » 08 Oct 2007, 22:38

O veste intunecata ma face sa cred ca nu voi putea participa la acest concurs.
Miercuri voi sti sigur, dar se pare ca sansele mele scad vertiginos. Am un ghinion fantastic.

Locked