Concurs organizat de arcasii din TG.SECUIESC 12.05.2012

Cel mai bun sa castige!
oroborusgeorge
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:213
Joined:29 May 2011, 21:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::galati
judet:galati
Varsta:36
Location:galati
Contact:
Re: Concurs organizat de arcasii din TG.SECUIESC 12.05.2012

Post by oroborusgeorge » 14 May 2012, 08:22

felicitari , buna treaba , se vede ca asa a fost . vali cred ca aia a fost o lovitura de artist, poate vom reusi candva sa facem si noi ceva asemanator , chiar ieri vorbeam cu baietii si ne gandeam de ce avem impresia ca traim in ultimul oras de pe harta europei? :d

User avatar
deceneus
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:174
Joined:06 Dec 2008, 18:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Brasov
judet:Brasov
Varsta:46

Re: Concurs organizat de arcasii din TG.SECUIESC 12.05.2012

Post by deceneus » 14 May 2012, 13:43

Concursuri or sa se mai organizeze, atat de ei (Tg.Secuiesc) cat si de noi ( Brasov).O sa incercam sa le planificam in asa fel incat sa nu se suprapuna cu alte evenimente. Urmatoarele locatii pentru concursuri or sa fie organizate langa si in padure.
Cat despre lovitura aia :) e tipul "ala" de lovitura care se intampla rar si fara sa depui efort prea mare...aveam o sageata cu varf fluierator si la sfarsitul concursului am vrut sa trag pe distanta mai lunga sa fluiere mai mult....eram pe linia de tragere,am aproximat distanta la 50 de metri,mi-am reglat aparatul de ochire pe 50 de metri.Eu fiind fata de tinta intr-un unghi de sub 40 de grade vedeam tinta mai mult ca o banda inalta si ingusta si ma gandeam ca pot sa o ratez linistit ca nu ar fi fost rusine. L-am intrebat pe Marius,colegul meu ,daca vrea sa vada un bullseye din unghi la 50 de metri...am dat drumul sagetii care a fluierat pana s-a infipt exact in centru ;) .....nu cred ca daca as mai fi tras odata as fi dat tot in bullseye.
"Somewhere in the world someone is training when you are not. When you race him, he will win."

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Concurs organizat de arcasii din TG.SECUIESC 12.05.2012

Post by Dediu00ro » 14 May 2012, 14:18

Salut super tare bravo organizatorilor si participantilor, din poze e clar ca a fost ceva frumos si atmosfera foarte buna.
Florine vad iarasi ai avut ceva cu galbenu :d si Vali ceva cu galbenu de la 50 de metri, daca puneai si un euro acolo sigur il gaureai. As fi dat si eu o fuga dar cfr'ul nu are trenuri spre Tirgu Secuiesc :(, poate data viitoare.
Show without showing what u know without knowing

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Concurs organizat de arcasii din TG.SECUIESC 12.05.2012

Post by Mugurbb » 14 May 2012, 20:11

E frumos sa observi voie buna si prietenie in acest sport minunat. Felicitari participantilor si respect organizatorilor.
Silence is golden and Duct Tape is silver.

Post Reply