Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Cel mai bun sa castige!
Post Reply
pavellupu
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by pavellupu » 27 May 2013, 12:02

Salutare tuturor,

https://www.wetransfer.com/downloads/83 ... 313/894cbf
https://www.wetransfer.com/downloads/d0 ... 075348/600

Aci sunt poze, sper sa le puteti descarca. daca sunt probleme, va rog sa semnalati.

Multumiri si felicitari organizatorilor si castigatorilor, adica tuturor. Un concurs frumos, locatie deosebita, oameni calzi si primitori. Un bun inceput care sunt sigur ca se va transforma in traditie in Hunedoara. Unele mici sugestii pentru viitor, daca-mi permiteti, ar fi o varietate mai mare de distante, tintele amplasate un pic mai "aerisit", mai departate unele de altele (zic eu ca se poate evita un pic aglomeratia de pe linia de tragere) si mai multe in santul de aparare al castelului (banuiesc ca asta a fost la origine), acolo unde au fost tintele cu ursul si caprioara 2D. Mi s-a parut acel loc minunat. Mi-au placut tintele "de maiestrie": cele in miscare (pendulele), tinta 2 si corbul cu cascavalul in gura. Mi-ar placea sa vad mai multe tinte de acest fel pe la concursuri.
Inca odata felicitari pentru reusita evenimentului.

^:)^ =D>

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by domide » 27 May 2013, 13:54

Multumim pentru aprecieri.

Cu siguranta, la urmatoarea editie vom fi mai bine pregatiti, terenul si tintele altfel configurate.

Acum trebuie sa fac unele corectii asupra clasamentului:
Din cauze independente de vointa noastra, la categoria "Arc recurve/olimpic" a fost scapat de calculator dl. Kegler Zoltan cu 193 puncte. Asfel se acorda "Mentiune 1".
Deasemenea la sectiunea "Orice tip de arc - sageti moderne", dl. Rus Alexandru cu 99 puncte, primeste "Mentiune 2".
Nu se modifica mentiunile acordate oficial.

In atasament sunt clasamentele.

Vreau sa mentionez ca participantii care nu au participat la etapa 3D, NU au intrat in clasament.

Cu parere de rau, vreau sa-i atrag atentia lui Tedi Dosa, dar sa-l si felicit. Daca ar fi avut rabdare sa traga la 3D, ar fi fost surpriza concursului - punctaj maxim la "Arc longbow fara fereastra - sageti de lemn". Cu punctajul de 164 puncte este pe locul 9 fara a socoti proba 3D.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

pavellupu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by pavellupu » 27 May 2013, 14:32

acum ca avem si rezultatele, tin sa subscriu la ce a scris domnul Domide si sa-l felicit pentru performanta pe Tedi Dosa. Pacat ca la 3D nu s-a mai mobilizat. Rezultatul lui spune totul, si podiumul ar fi aratat altfel... un sincer Bravo! si de la mine =D>

addichim
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by addichim » 27 May 2013, 14:51

Si acum ca am construit podul intre forumul "celalant" si asta si s-a dovedit ca nu suntem atat de aprigi cum se zicea pe aici in "epoca de aur", mie unul mi-ar face placere sa va vedem si pe voi la concursurile organizate de noi impreuna cu Federatia Romana de Tir cu Arcul, supranumita si "Frtcaca" de cineva care a fost si nu mai este, pe aici bineanteles.
A nu se intelege ca prezenta noastra la Hunedoara a fost ca sa facem lobby pentru federatie sau mai stiu eu ce, am mers de placere, de curiozitate si din dorinta de a mai schimba nitel peisajul, iar eu cred ca si voua v-ar prinde bine, cei care inca nu ati fost, o schimbare de peisaj si sa vedeti cu ochii vostri ce inseamna un concurs oficial cu bunele si relele lui.Cine stie, poate ca asta e inceputul sfarsitului schizmei, :) mi-ar placea sa fie asa!

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by AlinAndreica » 27 May 2013, 14:59

Un eveniment reusit.Sentimentul a fost ca suntem un grup compact de arcasi,fara a exista tabere distincte.Asteptam de mult o astfel de intalnire si trebuie sa multumesc organizatorilor pentru eforturi si sa-i felicit inca o data pentru reusita.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by domide » 27 May 2013, 15:06

addichim wrote:Si acum ca am construit podul intre forumul "celalant" si asta si s-a dovedit ca nu suntem atat de aprigi cum se zicea pe aici in "epoca de aur", mie unul mi-ar face placere sa va vedem si pe voi la concursurile organizate de noi impreuna cu Federatia Romana de Tir cu Arcul, supranumita si "Frtcaca" de cineva care a fost si nu mai este, pe aici bineanteles.
A nu se intelege ca prezenta noastra la Hunedoara a fost ca sa facem lobby pentru federatie sau mai stiu eu ce, am mers de placere, de curiozitate si din dorinta de a mai schimba nitel peisajul, iar eu cred ca si voua v-ar prinde bine, cei care inca nu ati fost, o schimbare de peisaj si sa vedeti cu ochii vostri ce inseamna un concurs oficial cu bunele si relele lui.Cine stie, poate ca asta e inceputul sfarsitului schizmei, :) mi-ar placea sa fie asa!
Cred ca tuturor ne-ar face placere sa participam la cat mai multe evenimente, fie ca sunt intalniri sau concursuri, oficiale sau neoficiale. Din pacate timpul disponibil, si posibilitatile financiare, nu cred ca ne lasa placerea de a fi impreuna la aceste activitati.

Pe viitor, speram sa fim impreuna, si la alte concursuri.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by domide » 27 May 2013, 19:30

In presa, cifrele spun de 110 - 130 participanti. Realitatea este:

Participanti inscrisi la concurs (tragatori) Barbati = 68, Femei = 16, Copii = 13. Total 97 participanti. Cu insotitori, au fost ~110 suflete.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by domide » 27 May 2013, 19:34

@pavellupu, am reusit sa descarc doar prima arhiva. Te rog sa mai postezi odata link-urile
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

adydeac
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:15
Joined:27 May 2013, 09:00
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Floresti
judet:Cluj
Location:Floresti, Cluj
Contact:

Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by adydeac » 27 May 2013, 20:31

Foarte frumos concursul! Eu pot sa spun ca m-am simtit super! Imi pare sincer rau ca nu am mai putut ramane si la proba 3D, dar nievasta si copcilul bateau deja din picior. :) Abia astept urmatorul concurs!
Apropos, am citit pe site-ul arcasii-hunedoarei.ro ca urmatorul ar fi la Cheile Turzii in 7-9 Iunie. A ramas valabil? Unde ne inscriem? cc seba ;)

pavellupu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa "Ioan Corvin" - Hunedoara 25 Mai 2013

Post by pavellupu » 27 May 2013, 20:42

http://we.tl/NJcQmWts0M
http://we.tl/6F35LlqrWu

Scuze pentru probleme. sper ca acu s-a remediat.

Post Reply