Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Cel mai bun sa castige!
User avatar
bogdans
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:15
Joined:10 Oct 2013, 12:40
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::bucuresti
judet:bucuresti
Varsta:35
Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by bogdans » 29 May 2014, 07:46

Indiferent de cate competitii sunt in zona,Castelul Huniazilor e unul singur....exceptand, binenteles, replica din Budapesta... :d
Sa ne vedem cu bine!Nu stiu ce vom face cu ploaia... :((

User avatar
deceneus
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:174
Joined:06 Dec 2008, 18:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Brasov
judet:Brasov
Varsta:46

Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by deceneus » 30 May 2014, 15:54

Va urez sa aveti un concurs reusit, (cu toate ca nu am nici o indoiala ca asa va fi ), si sa aveti parte de cat mai mult soare!
Din pacate trupa arcasilor brasoveni s-a cam spart de cand nu mai avem sala de antrenament si fiecare e prins cu problemele lui personale: lipsa timp liber, copii mucosi,buzunare nude,etc. Sincer ne pare rau ca nu a reusit nimeni de la noi sa ia cu asalt castelul Corvinilor! :(
"Somewhere in the world someone is training when you are not. When you race him, he will win."

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by domide » 31 May 2014, 23:00

Au trecut primele doua zile ale Cupei Ioan Corvin.
Am fost surprins sa vad ca ploaia mocaneasca ce a cernut peste noi, nu a slabit pasiunea arcasilor. Au rabdat cu totii cu zambetul pe buze, cu glume, si mai ales cu mare chef de tras cu arcul.
Maine, dumineca, sper sa putem continua tragerile cu publicul in conditii mai bune.

Vreau sa multumesc tuturor celor implicati in organizare – membrii OAH, Primaria Hunedoara, Administratia Castelului Corvinilor, si tuturor participantilor. Multumiri clubului Archery Lugoj, Ares Bucuresti, ATTOAN Cluj, Codrutei Angelescu, colegii de la Turda, si celor care au promovat si sustinut aceasta competitie.

Deoarece nu am avut un fotograf oficial al evenimentului, rog pe cei care au imortalizat “batalia”, sa nu tina pozele pentru ei, si sa le ataseze pentru deliciul tuturor.

Bilantul este urmatorul:
inscrisi (barbati, femei, copii) = 119 persoane
prezenti = 88 persoane
in concurs = 84 persoane

Clasamentul este atasat pe cele sase categorii la adulti. In cazul in care observati inadvertente, imi cer scuze anticipat.... mi-a ajuns apa mai sus de genunchi probabil . Competitia a fost una amicala, iar premiul cel mare l-am castigat toti prin simpla prezentare.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
Amo_rphis
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:21
Joined:20 Jul 2013, 11:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:34
Location:Craiova

Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by Amo_rphis » 01 Jun 2014, 20:54

Multumiri echipei OAH si a tuturor care au participat la realizarea evenimentului;a fost o intalnire/concurs foarte reusita,unde ne-am reintalnit cu oameni dragi,unii care nu ii mai vazusem de ceva vreme,am cunoscut oameni noi . Impedimentele numite "ploaia si noroiul" poate au reprezentat intr-un fel farmecul acestei intalniri,chiar daca pe moment a fost cam deranjant,privind in urma,acum asta ii da o "aroma" aparte . :>

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by Mugurbb » 02 Jun 2014, 07:58

Un eveniment de neuitat. Multumesc OAH pentru tot. S-a confirmat ca ceea ce ati inceput anul trecut, este un lucru extraordinar. Desi a plouat de vineri pina sambata seara, nu am simtit decit veselie, caldura si prietenie.
Silence is golden and Duct Tape is silver.

User avatar
adidan
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:14
Joined:11 Jul 2011, 12:55
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:Cluj
Varsta:40

Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by adidan » 02 Jun 2014, 09:14

In ciuda vremii si a vremurilor, a fost o intalnire deosebita, la cum s-a tras cu arcul, parca nici n-ar fi plouat, multumesc OAH, pentru toate si sper s-a ne intalnim si in 2015. Numai bine tuturor, felicitari castigatorilor si organizatorilor. Scuze pentru plecarea "ca din arc" dar a fost musai s-a ajung la ora 21.00 la Turda, va salut pe toti cu aceasta ocazie si mentionez ca n-am fost cu mult mai ud decat la Galati. >:d<
Nu trebuie să fii trist că n-ai fost remarcat. Fii trist că n-ai făcut nimic remarcabil. (Confucius)

DelfiDelf
Vizitator
Vizitator
Posts:2
Joined:13 May 2014, 20:03
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:47

Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by DelfiDelf » 02 Jun 2014, 10:55

oameni buni multumim ca existati :)
ma bucur tare mult ca am participat la acest eveniment la care organizarea a fost destul de buna, vremea, nu cred ca a fost un impediment pur si simplu a facut parte din spectacol - haideti sa vedem partea plina a paharului nu te poti numi arcas daca vrei sa tragi din fata televizorului sau sa porti tocuri pe asfalt :d asa ca va imbratisez pe toti care ati fost prezenti si daca mai ramane ma imbratisez si pe mine >:d< ;)

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by domide » 02 Jun 2014, 23:52

Asa cum am scris mai devreme, cele trei zile au fost de fapt o intalnire in toata regula. Cine a trecut de noroiul de la Galati, nici nu a mai simtit ce a fost la Hunedoara. Ca sa va faceti o idee vedeti aici cum era inainte:

Image

Image

Image

in timp ce....:

Image

Image

Image

Image

si la final:

Image

Image

Image

Image

iar dupa noi, potopul:

Image

Cipri, cand adun toate pozele, am sa te rog sa le adaugi la albume
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by domide » 02 Jun 2014, 23:56

Surpriza emisiunii:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

si urmasii lui Sharpshooter:

Image
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

obe22
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:100
Joined:27 Dec 2012, 18:43
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Hunedoara
judet:Hunedoara

Re: Cupa Ioan Corvin 31 mai 2014

Post by obe22 » 03 Jun 2014, 12:46

Nu mai reiau lunga serie de multumiri catre cei fara de care n-am fi reusit, dar le repet tuturor si fiecaruia dintre participanti, sacrificiul lor de confort, timp, bani, etc e principalul ingredient al reusitei scopului acestei actiuni (adunarea si bucuria impartasirii acestei nobile si mega-faine pasiuni de tras cu arcu’). Vremea a cam alungat mai ales copiii, iar ca sa ramana ceva din asta, tre’sa avem si cui da mai departe. Multumiri copiilor si parintilor care i-au adus, n-a fost usor in conditiile meteo date. Sper ca nici unu’ nu s-a imbolnavit si ca tuturor le-a placut si mai vor ( cred ca asa tre’sa arate un copil la joaca, plin de noroi, muci, si zambete. Si cu arcu-n mana.) .
Absentele le regretam si le foarte intelegem, speram sa avem bucuria si onoarea prezentei la ulterioarele editii.
Multumirile am zis ca nu le reiau, dar le voi continua umpic cu ceva nume: DAC, Monory (aka Montgomery, dupa cateva beri) Ltd, Peregrinus, si mai ales colegii si fratii de la Ordinul Cavalerilor de Hunedoara (plecaciuni in fata unor adevarati cavaleri si domnite). Dark Ravens M.C. au fost extrem de prompti cand am avut nevoie. Cei pe care io si colegii nu i-am mentionat, nu insemna deloc mai putin decat cei pe care i-am.
La final, fara falsa modestie si cu mandria apartenentei, zic ca nici OAH nu s-a descurcat rau deloc.

Post Reply