CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Cel mai bun sa castige!
Post Reply
User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj
CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by seba » 23 Feb 2015, 22:17

Dragi arcasi, bagati in urechi,

Beretele Verzi va invita cu drag la un concurs pre-sarat cu tinte traditionale care se va desfasura la 80 metri sub pamant in Salina Turda in data de 28 martie 2015 incepand cu ora 12:00. Tintele si logistica concursului sunt asigurate de catre clubul Aktiv Bucuresti.
Datorita faptului ca locatia unde se va desfasura evenimentul este mai speciala (si nu apartine Beretelor) vor fi cateva reguli stricte de respectat:
-inscrierea in tabelul pus la dispozitie cu multa dragoste de Cipri va fi obligatorie si asta pentru faptul ca fiecare arcas inscris (cu eventuali insotitori) va intra gratis in salina. Prin insotitori intelegem membrii familiei arcasului concurent. Deci va rugam ca inscrierea in tabel sa fie facuta pana cel tarziu 24 martie 2015. (Nu este greu :d ).
-intrarea in salina se va face pe baza unor legitimatii pe care arcasii le vor primi de la organizatori (legitimatiile vor fi nominale, deci inca un motiv sa va inscrieti pana la data limita pe tabel).
-vor mai fi niste masuri de precautie din partea celor de la salina, adica vi se va aduce la cunostinta ca persoanele cardiace, cele cu astm, cei care vin cu copii sub 1 an vor intra pe proprie raspundere, iar accesul cu mancare si bauturi (altele decat apa) este strict interzis. De aceea ar fi de preferat sa serviti masa inainte de a intra in salina. La sfarsitul concursului cand vom iesi (in jur de ora 17:00) cine doreste, poate servi masa (a la carte sau meniu fix) la un restaurant din oras.
Noi va asteptam insa mai repede adica pe la 10:30 la adresa : str. George Cosbuc nr. 2 etaj 1 (vis-a-vis de SPA Turda) unde vi se vor inmana legitimatiile si apoi vom pleca spre salina.
Pentru ca nu avem foarte mult timp la dispozitie in salina, concursul va dura doar 4 ore asa ca vom avea urmatoarele categorii (indiferent de sageti):
---arc fara fereastra fete/baieti
---arc cu fereastra fete/baieti
---juniori (14 - 18 ani)
---copii (pana in 14 ani)
Ca si elemente ajutatoare pe arcuri se vor admite suport de sageti si buton plunger. Din motive de distanta redusa de tragere si luminozitate redusa nu vom avea categorie de compound , fapt pentru care ne cerem scuze celor in cauza.
LINKURI UTILE: http://www.salinaturda.eu
TELEFOANE DE CONTACT: FLORIN VULTURAR - 0744799276
GABI NEMES - 0744566571
SEBI RUS - 0740406588

Pentru taxa de participare si alte detalii revenim curand, la fel in zilele urmatoare asteptam aparitia tabelului de inscriere.


VA ASTEPTAM CU DRAG !!!
SEBERETA VERDE

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by cipm66 » 24 Feb 2015, 19:36

Am pregatit tabelul pentru inscriere. Poate fi accesat la adresa:

http://forum.arcasii-romaniei.ro/intalnire_turda.php

Sa aveti parte de distractie, ca vremea nu are cum sa fie in salina, decat una si buna. :)

ps.
Tabelul este tinut pe Google Drive si se pare ca in ultimul timp au ceva probleme cu randarea paginii :(
Dupa ce parasiti celula in care ati scris sunt cazuri in care nu se actualizeaza imediat. Daca dati un refresh la pagina web (din browser sau apasand tasta F5) ar trebui sa apara tabelul reactualizat.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by seba » 25 Feb 2015, 22:23

salutare tuturor,
revenim cu noutati despre concurs: taxa de participare va fi de 35 leuti, asa ca profitati de ea si aduceti-va pe cei dragi sa vada un loc unic in lume si de ce nu, sa faca si o cura cu aerosoli sa le fie spre sanatate.
In ce priveste masa de dupa concurs, daca ne strangem "de-o tocana" adica vreo 20, o sa mancam ceva bun si ieftin posibil intro locatie aproape de salina.
va rog inca odata sa va rezervati legitimatia din timp inscriindu-va pe tabel.
pentru alte nelamuriri sau sugestii va stam cu drag la dispozitie.
SEBERETA VERDE

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by seba » 28 Feb 2015, 09:55

O, si bineinteles copiii participanti la concurs nu vor plati taxa de participare iar pentru juniori va fi o amenda de doar 10 lei
SEBERETA VERDE

User avatar
g_nemes
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:29
Joined:27 Oct 2013, 20:23
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:Cluj
Varsta:38
Contact:

Re: CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by g_nemes » 01 Mar 2015, 12:26

Pentru servirea mesei incercam sa obtinem acordul celor de la Salina Turda sa folosim Strandul Durgau - http://salinaturda.eu/strand-durgau-agrement/, incercam sa contractam un catering care sa ne aduca masa acolo, pretul speram sa fie undeva intre 10-15 lei pt o zama si un felu' doi.
Gabriel
The more expensive gadgets you put on your bow, the more possibilities you have for excuses.

fcovei
Vizitator
Vizitator
Posts:1
Joined:13 Mar 2015, 23:15
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:49

Re: CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by fcovei » 15 Mar 2015, 11:03

Va salut cu respect baieti!
Acum m-am inscris si eu pe forum. Si cu aceasta ocazie m-am inscris si la concurs.
Nu am fost niciodata la Salina Turda si imi pare rau ca sotia si baiatul meu nu pot veni. Ar fi avut si ei ce vedea.
Sunt sigur ca o sa fie interesant.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by domide » 16 Mar 2015, 00:16

Sebi, imi pare rau sa anunt ca nu pot participa la ineditul concurs de la Turda. M-am inscris impreuna cu familia, dar te rog sa anulezi "rezervarea".

Va urez succes, si sa va distrati!
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by seba » 22 Mar 2015, 22:53

salutare din nou dragi arcasi; treaba-i clara: mediul salin va prieste, de aceea v-ati inscris in numar asa de mare, iar noi nu putem decat sa ne bucuram ca invitatia noastra a avut un ecou asa de mare printre voi; drept urmare sambata va asteptam cat mai de dimineata la locatia de unde va luati legitimatiile si asta-i bine si pentru voi dar si pentru noi organizatorii, pentru ca vom fi mai operativi iar voi va veti putea bucura mai mult de salina deoarece din momentul in care aveti legitimatiile veti putea intra in salina iar pana la inceperea concursului poate apucati sa si faceti un tur de orizont prin ea. in acest fel evitam si aglomeratia la ridicarea legitimatiilor si ne vom putea incadra in intervalul orar alocat concursului. nu mai lungesc vorba, va steptam cu drag cat mai de dimineata ( noi vom fi acolo de la 8:30), va dorim drum bun si sa ne vedem cu bine !!!
SEBERETA VERDE

User avatar
tiktak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:69
Joined:04 Aug 2011, 13:11
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:20
Location:Alba Iulia
Contact:

Re: CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by tiktak » 23 Mar 2015, 20:02

Io mai am o intrebare. Salina e deschisa si la public sau numa pt noi?
Lăudată fie truda care caleşte.

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: CONCURS DE TIR CU ARCUL IN SALINA TURDA

Post by seba » 24 Mar 2015, 00:50

tik-tak da, e deschisa si pentru public
dar o sa avem toti loc (sper :-ss )
SEBERETA VERDE

Post Reply