A 4-a editie Bearpaw Kill Tournament Romania

Cel mai bun sa castige!
Post Reply
User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39
A 4-a editie Bearpaw Kill Tournament Romania

Post by AlinAndreica » 12 Jun 2016, 23:30

Dragi prieteni arcasi,

Am realizat la ultima intanire din Cheile Turzii ca nu am anuntat competitia de la Gilau si pe forum.

O sa pun cu "copy-paste" prezentarea competitiei de pe Facebook:


A 4-a EDITIE BEARPAW KILL TOURNAMENT Romania 25-26 iunie 2016

Locatie:

Pensiunea “Casa de la Țară” GILAU
Competiția se va ține în pădurea din spatele pensiunii.

Cazare si masa:
Sunt mai multe posibilitati de cazare in imediata apropiere a locului unde se va desfasura competiția ( 1-2 km) . Mai jos găsiți câteva adrese :

Camping Eldorado
www.campingeldorado.com/ro - un loc unde găsiți mai multe posibilitați de cazare (apartamente, căsuțe de lemn,campare cu cortul, la prețuri rezonabile -ex. căsuță lemn 7,5 Euro/noapte/persoană ). Au si piscină !
Vila Cionca
www.vilacionca.ro

La pensiunea unde se desfasoară competițiai există posibilitatea montării de corturi, dar nu mai mult de 5-7 corturi (exista acces la o singură baie).

Nu am rezervat locuri la Eldorado sau Vila Cionca așa că vă recomandăm rezervarea din timp !
Sâmbătă la amiază doritorii vor putea servi masa de prânz la locul desfașurarii competiției. Vom anunța în timp util meniul si prețul.

Categorii arcuri:

Arcuri de lemn - Arcuri construite doar din materiale naturale, cele laminate cu fibra de sticlă nu sunt permise. Săgeti de lemn, priză mediteraneană sau inel .

Traditional - Arc longbow, horsebow, recurve, cu tragere de pe shelf (fără suport de sageată). Nu sunt permise stabilizatoare, butoane, clickere sau altfel de elemente ajutătoare. Săgeti de lemn. Priză mediteraneană sau inel.

Traditional Open - Arc longbow sau recurve cu tragere de pe shelf sau de pe suport de sageată. Poate fi echipat suplimentar doar cu un stabilizator de maxim 12 inch. Nu pot fi folosite butoane, clickere si alte elemente ajutatoare. Sageti din orice material. Un deget trebuie sa atinga sageata (nu e permis „string walking”).

Compound - Categorie invitată, la care se va face clasament, dar castigatorii nu vor intra in competitia finala pentru premiile in bani ale turneului.

Regulament:

Runda I - se trag 2 sageti, zona vitala 10 puncte, ranirea animalului minus 2 puncte
Runda II - se trage o sageata, zona vitala 20 puncte, ranirea animalului minus 5 puncte
Copiilor nu li se puncteaza minus.

FINALA
Primii 3 clasati de la fiecare categorie vor intra in marea finala pentru premiile turneului:
Locul I 500 Euro
Locul II 300 Euro
Locul III 100 Euro

Vrei mai mult? Vei avea! Tombola cu premii surpriza va incheia competitia, indiferent daca te-ai clasat pe podium sau nu poate ai norocul de a castiga unul din premiile puse la bataie!

Taxa participare:
adulti 50 RON
copii 20 RON

Program:

Vineri

Incepand cu ora 16 - sosirea arcasilor
Ora 18-20 - antrenament
Ora 20.30 - cina

Sambata

Ora 9.30 concurs - runda 1
Ora 13.00 pranzul
Ora 15.30 concurs - runda 1
Ora 20.30 -cina

Duminică

Ora 9.30 concurs - runda 2
Ora 13.00 prânzul
Ora 14.30 Finala
Ora 15.30 Premierea,Tombola

Mult Succes!!!

User avatar
AlinAndreica
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:143
Joined:13 Aug 2011, 00:13
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:39

Re: A 4-a editie Bearpaw Kill Tournament Romania

Post by AlinAndreica » 12 Jun 2016, 23:33


Post Reply