Concursul National de la iasi....sectiunea traditional

Cel mai bun sa castige!
Locked
akila
Membru al forumului
Membru al forumului
Concursul National de la iasi....sectiunea traditional

Post by akila » 26 Jul 2008, 16:36

Salut la toata lumea....speram sa fie mai palpitant acest concurs, asa cum speram ca cei de la Oradea sa vina la concurs si sa fim mai multi participanti la sectiunea traditional...au venit cativa sportivi de la Red Point Oradea, dar au tras la compound...asa ca mi-am luat inima-n dinti si am participat doar eu si cu sotia mea la traditional...initial am vrut sa nu mai particip dar pana la urma m-am hatarat sa particip si sa trag pentru placerea mea...sotia mi-a tinut companie ca sa nu trag singur si a fost o zi foarte reusita din punctul meu de vedere...vremea a tinut pana la urma cu noi si nu a plouat deloc....am tras la 18 metri si la 30 metri....cate 2 runde de fiecare distanta...fiecare runda de trageri a avut 12 serii a cate 3 sageti fiecare serie....punctajul a fost urmatorul..
NUme. 1x18m,2x18m,1x30m,2x30m, total...
Ciprian 225, 239, 137, 149, 750p.
Vali 119, 133, 50, 43, 345p.
Vreau sa mentionez ca sotia mea a tras pentru prima data in viata ei la 30m.....a tras mai mult de gura mea...ca sa nu participe eu de unu singur.....in rest la 18 m, a mai venit cu mine la club in vreo 2-3 randuri si a mai tras si ea....eu zic ca s-a descurcat foarte bine pentru inceput...Si acuma cateva poze asa....nu sunt prea multe si mai ales nu prea am avut ce fotografia....ca ce ne interesa pe noi nu prea a fost...asta e...poate data viitoare o sa fie mai multi participanti...
Image
aici puteti vedea tragatorii de la olpimpic....erau seriile de incalzire...
Image
aici concurenta... :d ...aceasta e sotia mea....trageam la 18m aici...
Image
Image
cam asa arata campul de batalie al celor de la olimpic....erau 12 panouri....
Image
si bine inteles sportivii....
Image
aici e subsemnatul... :d
Image
Image
Image
Image
Aici sunt cateva serii trase la 18m....nu am stat sa fotografiem chiar tot....dar na...macar asa ctave poze am zis sa facem....
Image
Image
Image
Aici deja trageam la 30m...
Image
Image
Image
Aici am facut mi-a putine poze, pentru ca sincer am mai si uitat de multe ori sa facem poze....si ne cam si grabeam...in mod normal concursul trebuia sa aiba loc in 2 zile....noi fiind doar 2 am tras tot astazi....si la un moment dat cam obosisem....si nu prea mai aveam chef si de poze..
Image
Aici dupa multe sageti trase la cercul de 8P. si uneori la cel de 9P. ..in sfarsit mi-a intrat una si la cercul ce 10P. si nu am rezistat tentatiei de a face o poza....cam atat de la iasi....maine se dau diplomele....o sa mai fac niste poze si maine si o sa pun sa le vedeti....noi ne-am simtit bine, ne-am distrat, am pierdut si 2 sageti....cam asta e...bafta la toti....

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Concursul National de la iasi....sectiunea traditional

Post by akila » 26 Jul 2008, 17:52

Salut....imi pare rau ca nu am facut mai multe poze, dar sincer nu prea avea rost....sa ma fotografiez numai pe mine si pe sotia mea.....pozele chiar de la inceput cu cei de la olimpic, sunt de la incalzire.....in timpul concursului nu m-am dus sa le fac poze, ca era cam aglomerata zona....din cate am vazut trageau pe rand....cred ca au fost vreo 24.....din astia 24 au fost si la compound 2 sau 3....erau cei de la Red Point Oradea...la ei treaba era foarte organizata.....se tragea la comanda...era un aparat cu care se claxona de 3ori cand se duceau dupa sageti, de 2 ori cand se asezau in pozitia de tragere, si odata cand puneau sageata pe coarda....noi am fost de capul nostru sincer sa fiu....noi ne-am notat punctele, am avut nevoie de arbitru in vreo 2 cazuri...nu eram siguri cum e cand sageata atinge putin linia sau daca modifica putin linia ce delimiteaza cercurile de pe tinta, si ne-a ajutat arbitra, doamna Hope, care este de la federatie si e foarte draguta..de altfel totata lumea e super draguta, arbitrii, antrenorii,,,,sportivii...atmosfera super faina... tinta de la 18 m am mutat-o eu cu ajutorul unui antrenor, avem un carucior special pentru treaba asta, care se baga sub tinta si se muta destul de usor panoul cu totul....ne-am gandit ca fiind doar 2, nu are rost sa venim si maine si sa tragel la 30m...asa ca am primit fise pentru 30m si am tras tot astazi....pe aceeasti tinta....tinta pe care am tras era de 80cm....daca mai aveti intrebari va rog sa le puneti.....

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Concursul National de la iasi....sectiunea traditional

Post by akila » 26 Jul 2008, 23:09

La 70 m.....se auzea foarte fain cand trageau mai multi deodata , si cand sagetile atingeau tintele..parca tragea cineva cu o mitraliera.... :d

Locked