20 septembrie 2008 - Tir traditional la Timisoara

Cel mai bun sa castige!
Locked
User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:
Re: 20 septembrie 2008 - Tir traditional la Timisoara

Post by cristiflorin » 24 Sep 2008, 00:39

,,Arcurile folosite in acest concurs pot fi: Long Bow, Reflex, Recurve sau orice alt tip de arc tradiţional, fara dispozitive de ochire, tracţiune sau declanşare, fiind permisă doar tragerea instinctiva."
Dady, stiu ce e, in acceptiune stricta un hunting recurve, one piece ori takedown. Astea sunt traditionale doar relativ la compound. Asa prefer sa numesc o cate categorie de arcuri de secol XX, chiar daca vor fi folosite la tir. De obicei are brate laminate din lemn. Astea ce le vad aici cred ca sunt arcuri de tir olimpic, chiar daca au crosa de lemn. Si sa stii ca vechile arcuri de Reghin Cosmin nu au avut pini pentru ochire, si tot olimpice au fost. Eu zic ca ca barebow e o categorie ce nu trebuie asimilata cu traditionalul. Daca iau pinii un recurve din astea nu devine traditional, asa cum daca pun un laser pe un longbow nu e decit modernizat nu modern. Pt offtoic imi cer scuze, dar nu vreau sa sa inteleaga ca nu am habar despre ce vorbesc. Cred ca baiatul foloseste acelasi arc si la tir olimpic. Na, dar nu inseamna ca nu ma insel, se poate orice.

Iulian
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: 20 septembrie 2008 - Tir traditional la Timisoara

Post by Iulian » 24 Sep 2008, 11:19

Frumoase poze. Am înțeles că întreg setul de poze e undeva la 500 de bucăți.
Următorul concurs va fi altceva, cu ținte din animale 3D. Plus multe alte surprize..... :d
Băiatul în roșu, Gabi, a câștigat concursul de tura trecută.

Locked