Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Cel mai bun sa castige!
Locked
scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by scorillo » 12 Aug 2008, 09:43

Pozele facute de mine le puteti vedea aici:

http://s183.photobucket.com/albums/x123 ... /aninoasa/

Sunt si niste filmulete.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by akila » 12 Aug 2008, 11:40

Salut....Eugen nu am vazut filmuletele...poate nu ma uit eu unde trebuie...???

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by scorillo » 12 Aug 2008, 15:14


scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by scorillo » 12 Aug 2008, 15:26

http://s183.photobucket.com/albums/x123 ... I_0043.flv

Am pus si filmuletul cu Vali.

Ciprian, in linkul cu albumul, primele patru sunt filme, au aspect de cliseu pe margini, trebe sa dai clic pe ele.

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by Nottingham » 18 Aug 2008, 20:35

Ma bucur ca, in sfarsit, am dat de voi.Stiu ca Ciprian si Eugen au fost rosi de invidie ca n-au avut sipca de fibra ca mine, si d'aia au aranjat cu pustiu' sa ma umple de draci inainte de mansa a doua si sa ajung sa rascolesc gazonu' din Aninoasa dupa sageti.De-aia nu mi-au trimis nici pozele.Noroc ca s-a-ndurat olteanu' de Eugen si mi-a zis de forum.Da' s-au agitat de pomana, ca dupa ce au plecat ei, dom' primar de Aninoasa a organizat rapid o festivitate de premiere pentru valorile adevarate si mi-a acordat locul 4 cu medalie de aur.Asa ca, scorillo, tata, decat sa-ntinzi la aia 57 de lb pana la epuizare pentru un amarat de argint, mai bine te imprietenesti cu organizatoru' si pleci acasa cu aur.In rest, maine sau poimaine tre' sa-mi vina longbow-u' de la Loughborough,Leicestershire, si mai vedem noi care cum trage.Imi pare rau ca n-o sa ne vedem nici la Solca, nici la Timisoara,dar sper sa fiti cat mai multi, pentru ca altfel o sa ramanem la infinit la gramada cu incepatorii si copiii.
Si ca tot veni vorba de copii...M-a razbunat dom' primar de Aninoasa cand a venit la masa si mi-a dat diploma de locu' 4 si medalia de aur.Pustiu' cu pricina a luat si el tot 4/4, si era acolo.Si a-nceput sa urle ca vrea si el diploma si medalie.Si dom' primar s-a uitat la el, si i-a strigat di usa : Ba, tu intai s-o meriti!"
Cred ca v-ati prins.Io-s Horia.Ala fara de care Ciprian, Eugen si Bogdan n-aveau cu cin' se bate pentru medalii.Poate le trageau la sorti.Cred ca era mai cinstit.Asa mai avea si altu' o sansa la locul 1.Dar...Pazea ca vin din urma, Akila!Si pana nu de mult, nickul meu era Akela.Tot lup, dupa cum stii.
S-auzim numai de bine, si sa ne gasim cat mai curand pe campuri, sau prin sali.Eu va astept la Bucuresti, la coada lui octombrie, la cupa Aktiv indoor.Daca vom fi destui, o sa-i obligam sa faca si sectiune traditional.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by akila » 18 Aug 2008, 20:49

salut Horia.... :)) .....glumet cum ne-am obisnuit de altfel cu tine....pai nu o sa trebuiasca sa-i obligam.....ca si la indoor se poate trage la traditional, asa ca....cine stie....poate ne vedem la Bucuresti.... ;)

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by Nottingham » 18 Aug 2008, 22:16

Da' ce , am zis io ca nu se poate?Am zis ca tre' sa fim semnificativi ca numar, ca sa recunoasca si categoria asta, altfel decat din mila pentru efortul celor 2 care s-au deplasat.

scorillo
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by scorillo » 18 Aug 2008, 22:17

Ma bucur ca avem noi membri.
Horia, si ce arculet astepti din Anglia, ne spui si noua? Poate ne arati un link ceva.
Stiu ca esti fan longbow si sunt curios sa stiu ce ai hotarat, selfbow sau laminat?

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by Nottingham » 19 Aug 2008, 16:12

Laminat, teteo, ca de-atata-s banii.F'o 90 de lire, plus inca 60 o duzina de sageti de lemn, plus 24de lire transportu'...He, he, he!Ia socoate. www.merlinarcherycentre.co.uk . Asta daca vrei sa vezi ce au pe acolo.Pentru un longbow adevarat, da' si cu discutii de la 300 de lire in sus...vezi la www.english-longbow.co.uk.De-acolo o sa-mi iau cand ma fac mare.Sau mai repede, daca o conving pe nevasta-mea sa-mi ia de ziua mea unu' de tisa.Cica e pe la 750 de lire...Si cum ziua mea e abia in mai...Si cum la alea se asteapta minimum 3 luni...Sa zicem mersi cu ce avem.Adica, n-avem invca, da' asteptam sa vina. ^:)^

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Romaniei 7-10 august 2008

Post by Nottingham » 19 Aug 2008, 23:53

Eu zic ca cel mai important e sa-ti arati fata in lume, indiferent cum tragi.Repet, important e sa fim multi, cat mai multi, ca sa putem fi luati in seama.Daca vom avea retineri legate de performante, sau materiale...Ma transfer la olimpic!Sau, si mai rau, la compound!

Locked