Cupa Aktiv

Cel mai bun sa castige!
Locked
Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: Cupa Aktiv

Post by Nottingham » 03 Nov 2008, 11:52

Si a fost cupa Aktiv...Asa cum banuiam, si cum a anuntat chiar Doru Danilet la premiere, ne-am cam bagat cu forta in sufletul lor.Numai ca oamenii au fost OK, si s-au straduit sa ne faca un loc p-acolo si sa nu ne lase sa plecam nebagati in seama.Si ar fi fost mult mai simplu pentru ei, mai ales in conditiile in care fiind un concurs nromologat de FRTA si organizat pe banii lor, puteau sa ne zica "Ma baieti, nu s'teti in program, sala e arhiplina, lasati-ne sa respiram".Pe scurt, sala a fost al dracu' de mica, populatia neasteptat de numeroasa dar, din pacate, doar 3(trei) traditionalisti am contribuit la ingesuiala de-acolo: eu, Athos, si Valentin. S-a tras 2x18m pe tinte de 60 la copii, incepatori si traditional, si pe tripla verticala seniorii recurve si compound.Pe seara, care a vrut, a putut trage si la hunting pe tinta animal.Au fost 10 tinte puse la 10, 12, si 18 m.Am tras si acolo toti trei.N-a fost chiar haiul si relaxarea de la Cupa Romaniei, ca nu se putea din cauza ingesuielii, da' io zic ca, pana la coada, n-a fost rau.Da' putea sa fie si mai bine daca eram mai multi.Poate data viitoare.Poze asteptam in special de la Athos, ca el a facut cele mai multe.Eu am doar una pe telefon cu fi-miu la premiere si inca una, tot pe tf, cu cei trei yeomani.Dar Vali o are mai buna, pe camera.Numai bine.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by akila » 03 Nov 2008, 15:21

Felicitari....imi pare sincer rau ca nu am putut fi acolo....motivele au fost obiective...am auzit ca-ti fost doar 3...pacat....Mircea stroe zicea ca isi aduce si el vreo 2tradit. ... se pare ca pana la urma nu a mai venit cu ei....asta e...bine macar ca a-ti fost si 3...la Solca am fost doar 2...

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by Nottingham » 03 Nov 2008, 23:00

Mircea Stroe...Cu 2 saptamani in urma a fost la Bucuresti si m-am intalnit cu el la teren la noi.Eu nu eram sigur ca o sa vin, concursul nemaifiind unul oficial, si deranjul destul de mare in conditiile in care am ramas pedestras.El zicea ca isi trimite oamenii oricum, ca vor fi acolo cu totii, la toate categoriile.Nu stiu ce s-a intamplat pana la urma, dar de la Oradea n-a fost nimeni.Nici traditional, nici altceva.
Am vorbit azi cu Valentin pe mess.S-ar parea ca el nu e la fel de bland in aprecieri ca si mine.Adevarul e ca n-a prea fost un concurs la care sa-ti faci debutul.E drept ca n-au stralucit la organizare, dar macar au incercat.Oricum, eu zic sa nu ne dam batuti.Poate data viitoare va fi mai bine.

Athos
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by Athos » 03 Nov 2008, 23:49

Felicitari lui Valentin care a "ras" totul la traditional. Si lui Notingham care m-a batut la un x diferenta. O sa pun poze imediat ce le voi micsora putin, ca le am la 10 Mp. Asa, ca impresie de prim concurs...ce sa va zic. Au fost si bune si ami putin... Eu am fost, am tras...si ce sa va zic? Ca am fost pe locul 3 sau ca am fost pe ultimul loc? Oricum, am scos 309 puncte. Stiu, e cam putin... Am fost singurul cu arc facut personal...si cu 3 sageti din care una stramba si una reparata pe loc, cu un briceag. Vali, multumiri de virf... ca al meu a ramas in tinta la incalzire.
Dupa concurs am tras cu un olimpic...mare minune. De unde nu stiam la ce sa dau drumul am facut 59 d epcte din 6 sageti, la tinta din aia mica...
Una peste alta am ramas cu o diploma si cu o intindere de tendon la degetul inelar. In rest, a fost binisor. Intr-adevar, multa lume pt sala aia mica. Din cauza asta a si durat mult...dar...la mai mare! Revin si cu poze

Athos
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by Athos » 03 Nov 2008, 23:53

Si la cum arata arcul meu fata de cele fatoase de la olimpic ca sa nu mai zic compound, am stabilit cu Valentin ca ar trebui sa imi schimb ID-ul in Ice Age Hunter sau Stone Age Sniper. =)) Oricum, au fost multi baieti de treaba pe acolo. Ii salut, daca intra pe la noi, "retardatii" temporal, demodatii si conservatoristii traditionalisti.

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by Nottingham » 12 Nov 2008, 14:33

Corect.Nu te mai plange pe-aici, si sari cu pozele alea!Ce, pe mine m-ai auzit plangand ca m-am sculat la 3 noaptea dupa o ora de somn, am plecat la 4 si am sarit din masina direct in sala?Sau ca si eu am tras cu 2 sageti necunoscute din motive de incidente de parcurs? :) Nu m-am plans nici macar ca iar am uitat sa iau aparatul de pozat si stau la mana ta si a lui Vali . :(( Las' ca veniti voi la Bucuresti...N-o sa va fac nicio poza.Na!

valentinm
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by valentinm » 12 Nov 2008, 14:43

Horia, ti-am trimis un cd cu pozele de la Eugen. L-ai primit?
Ar fi trebuit sa ajunga ieri prin Fancourier.

Locked