Cupa Aktiv

Cel mai bun sa castige!
Locked
Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului
Cupa Aktiv

Post by Nottingham » 12 Oct 2008, 19:32

Nu stiu cati ati aflat, dar cupa Aktiv indoor nu se mai disputa in 24-26 octombrie, ci in 31 oct-2 nov, si nu la Bucuresti, ci la Brasov, in Poiana.Asta inseamna ca nu voi mai putea gazdui pe nimeni din afara Bucurestiului.Dimpotriva.In rest...Daca nu intervine nimic pe parcurs, desi am ramas fara carnet, voi fi acolo, si sper sa am adversari cat mai multi.Cine se mai anunta? E primul concurs de sala dupa sezonul outdoor, asa incat ar fi pacat sa lipseasca traditionalul.Ciprian?

valentinm
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by valentinm » 13 Oct 2008, 08:30

salut,

eu cred ca voi veni. e prea aproape sa ratez!
stiti unde anume se tine? care sunt distantele?

sper sa intalnesc cat mai multi forumisti acolo!
multumesc.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by akila » 13 Oct 2008, 20:33

Din pacate nu pot veni.....cu cupa asta Aktiv a fost la Solca o discutie de genu ca nu pot organiza special pentru astia de traditional concurs si ca daca venim sa tragem la o categorie care suna ceva de genu "compound hunting"....da a-ti inteles bine....adica sa tragem la un loc cu cei de la compound....bine-inteles ca am intrebat cum sa tragem cu ei>>>?? la fel a intrebat si antrenorul meu de la iasi....si ni s-a raspuns ca nu pot ei organiza pentru traditional....din cate s-a zis era vorba si de ceva premii....nu doar tricouri si diploma...si atunci probabil ca s-au gandit ei sa nu strice orzu pe gaste....e o vorba de prin moldova....chestia e ca am vorbit si cu MIrcea Stroe de la oradea, si mi-a zis ca a discutat cu organizatorii si ei ar fi zis ca nu o sa tragem cu cei de la compound si ca putem veni....oricum din cate am inteles mai vinesi el cu 2 arcasi de la Oradea...tot de traditional..asa ca cine poate sa se duca, sa se duca, ca e pacat....mie imi pare nespus de rau...dar dupa cum am mai zis, am premiera la opera si nu pot veni...am spectacol in 5 noiembrie si repetitii la greu in acea perioada....asa ca imi pare rau....

Athos
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by Athos » 14 Oct 2008, 22:30

Salutare!
Pentru cei care vin la Brasov la cupa activ, rog sa ma caute si pe mine, cel mai bine la tel 0726388140. Ne vedem la concurs si evental daca aveti timp la un shooting la mine pe camp, ca avem capite de fin compactate si amenajate special. Pina atunci, iata si un ID de mess: spartacus_tracul

Athos
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by Athos » 14 Oct 2008, 23:10

Revin cu ceva nelamuriri. Eu is nu pe aici ca si in domeniu. Am un arc facut de mine si de vo 2 luni ma antrenez asa cum ma pricep si eu. Pot participa la acest concurs? Sau trebuie sa fiu in vre-un club? Stiti cumva, de obicei se da voie la pozat? Ca macar niste poze sa fac, ca am aparatura adecvata si pacat sa ratez evenimentul de aici de la mine. Cum spuneam, la 4 minute de mers de la mine sunt niste baloti de fan, cam 2/2m compactati si legati. Eu imi pun tinta acolo si e excelent de tras. Nu strica sagetile, nu se pierd... Daca aveti timp si chef, poate mergem sa tragem, sa ne cunoastem si sa vad si eu niste arcuri....

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Cupa Aktiv

Post by Sharpshooter » 15 Oct 2008, 09:54

Asa cum se spunea mai sus , Akila parca zicea , la acest concurs va duceti degeaba cu arc traditional , nu esxista decat compound si recurve asa ca o sa fiti obligati sa trageti in una din aceste categorii , si ne este echitate de sanse , daca vreti sa mergeti doar de placere sa mai trageti o sageata e ok altfel e inutil.... Mult succes participantilor .
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by akila » 15 Oct 2008, 15:22

Robin.....dupa cum am spus si in topicul meu.....Mircea Stroe de la Redpoint club Oradea, a vorbit cu organizatorii si acestia ar fi spus ca nu se poate asa ceva si ca se va trage separat la traditional.....probabi. ca au stat ei putin si s-au gandit si si-au dat seama ca era o aiureala sa tragem cu compound-ul...asa ca.....

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by Nottingham » 15 Oct 2008, 19:41

De tras, in principiu se va trage 2x18 m, ca e concurs indoor.Si tot in principiu, vom trage separat,dar e posibil sa nu avem alocate premii.Dar asta e important?Eu merg oricum, si sper ca vom fi cat de multi, ca sa-i determinam sa ne bage in seama.Pe programul primit la club scrie "participare libera".Trageti concluziile singuri.

valentinm
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by valentinm » 18 Oct 2008, 09:21

in brosura informativa vad ca nu apare nicaieri sectiunea de traditional. are cineva idee in ce zi va fi?
se mentioneaza un termen de inscriere ... 10 zile inainte! unde anume ne inscriem sau nu e valabil si pentru traditionalisti?

multumesc!

Athos
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Cupa Aktiv

Post by Athos » 20 Oct 2008, 18:49

Am vb cu organizatorii. Veniti ca ne primeste si la traditional. Haideti fratilor ca daca nu veniti o sa fiu eu cel mai bun arcas la traditional. Si sincer sa fiu eu inca nu stiu la ce trebuie sa dau drumul: la arc sau la coarda, ca sa plece sageata... Dar s amia si nimeresc ceva.

Locked