cupa litoralului

Cel mai bun sa castige!
Miles Romanus
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: cupa litoralului

Post by Miles Romanus » 08 Jun 2009, 22:27

Salut. Astazi am reusit sa finalizez montajul foto legat de competitia de la Eforie.

http://www.photodex.com/sharing/viewsho ... 6357&alb=0


Da-ti click pe fereastra centrala si va incepe. Pentru full screen exista o obtiune in coltul din dreapta jos. Ce pot spune, atmosfera placuta si vreme pe masura. Va urez vizionare placuta. Toate cele bune si pe curand.

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: cupa litoralului

Post by Nottingham » 16 Jun 2009, 00:34

Nu-mi ramane decat sa plang ca n-am putut veni la Eforie, si ca n-o sa pot merge nici la Oradea, la cupa red-Point.Nu cred nici eu ca are vreo importanta ce punctaje s-au tras.Important e ca s-a tras, si ca traditionalul a fost reprezentat.Personal, nu mai sper sa ies din Bucuresti pana la Nationale, si nici dupa Aninoasa.In rest...Distantele pentru traditional sunt 18, 25,30, si 35m, uneori 40.Asa, ca poveste, legendele despre Robin Hood ii lauda maiestria de la 40 de pasi, adica vreo 32 m.Deci...Iar tinta...Olimpicii trag pe 80 de la 30m.In mod normal, pentru traditional ar fi fost 122.Un motiv in plus sa fiti mandri de rezultatele obtinute!Nu va comparati cu Akila, pe care nu stiu cine il poate bate la ora asta.

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: cupa litoralului

Post by cristian_iepure » 16 Jun 2009, 04:43

multumim pentru aprecieri, te asteptam la urmatorul concurs in Bucuresti :)

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: cupa litoralului

Post by dady » 17 Jun 2009, 08:58

tragerea instinctiva nu prea duce la imbunatatirea performantelor
eu zic ca depinde de fiecare, mie imi place mult mai mult instinctive, nu ca as trage eu bine dar trag mai bine instinctive si prefer sa trag de la cat mai multe distante nemasurate. e adevarat ca asta e un drum in alta directie fata de ceea ce se face pt un concurs dar in primul rand conteaza sa faci ce vrei si ce-ti place. exact cum unii trag mult mai bine la tinte in muscare asa poa sa fie unii care trag instinctiv mai bine chiar daca nu grupeaza sagetile in 2-3 inch. spor la antrenamente si asteptam poze si rezultate.

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: cupa litoralului

Post by cristian_iepure » 18 Jun 2009, 02:35

lol, dady are dreptate, oricit trag de mine sa tintesc "gap" tot mai bine ma simt cind trag coarda mai jos un pic si trag instinctiv. Nu cred ca e exclus sa devii un arcasi bun tragind instinctiv, din contra, "functia creeaza organul", dar sunt de acord ca invatarea tehnicii de tragere "gap" da rezultate mai rapide...La la "tinte in muscare" n-am incercat, mi se pare periculos pt dinti:)). Sorry, dady, simteam nevoia s-o spun:))

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: cupa litoralului

Post by dady » 18 Jun 2009, 08:55

=)) acuma am vazut si eu ce am scris

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: cupa litoralului

Post by akila » 26 Jun 2009, 21:25

salut...Horia uite ca pana la urma s-a gasit cineva sa ma bata....la Oradea wilhelm un arcas foarte foarte bun, a reusit a doua zi sa ma bata la diferenta de 5p. asa ca... :d ...oricum suntem foarte apropiati ca valoare...in prima zi am fost eu mai bun cu 9p. diferenta... pot sa spun ca e mult mai fain asa....sa stii ca este cineva care te poate bate...e mai palpitant... :d ...oricum sunt sigur ca sunt si altii care trag la fel de bine... si sa stiti ca depinde mult si de ce zi prinzi...uite acuma la oradea parca a fost un facut....numai aiurea trageam....parca era ceva in aer....eu de obicei acasa la club, la 30m fac 250p. in mod constant...am avut si serii de 280 la un moment dat....iar acuma la oradea am tras la 25m si am scos doar 227 si 238 de p. asa ca, depinde si cum esti in ziua respectiva...oricum v-am mai spus si o repet....nu punctaju conteaza....conteaza sa ne intalnim si sa tragem, sa legam prietenii, si sa nu devenim dusmani din cauza concursurilor.....imi zicea cineva ca de obicei concursurile astea strica prietenii....eu sper sa nu fie asa, si nici nu am simtit lucrul asta pana acuma...sper sa fie asa si pe viitor, ca altfel eu renunt...adica decat sa venim la concurs sa tragem si sa apara invidii, sau sa ne suparam unii pe altii, mai bine stau acasa, si trag de unu singur....bafta la toti...si ne mai intalnim pe campu de batalaie din cand in cand... ;)

Post Reply