Campionatul nationalOradea.

Cel mai bun sa castige!
User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:
Re: Campionatul nationalOradea.

Post by Mugurbb » 04 Aug 2009, 12:53

Bravo celor de pe forum care au participat si felicitari celor care au castigat!
Asa cum zice Akila, ar trebui sa mergem mai multi la concursuri pe traditional ca sa putem impune un regulament specific.
Silence is golden and Duct Tape is silver.

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by cristian_iepure » 09 Aug 2009, 10:43

Eu am gasit un program pentru august cam ciudat:

13-14 cupa romaniei (deci joi si vineri) Aninoasa
14-16 cupa internationala Minerul(vineri si sambata) Aninoasa
22 finala robin hood - Bucuresti (!?)

de pe : http://www.tircuarculoradea.ro/calendar_sportiv.php

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by akila » 09 Aug 2009, 18:57

Hmmm....e cam ciudat....de obicei nu tine asa mult...plus ca programu asta al lor e cam dat peste cap....de ex. concursul de field care initial trebuia sa fie la Breaza, si pana la urma va fi tot la solca....asa ca....nu stiu ce sa zic....o sa-l intreb pe antrenor si o sa va spun exact data.....dar eu cred ca se va trage doar sambata si duminica....adica 15-16....o sa revin cu info...numai bine

Nottingham
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by Nottingham » 12 Aug 2009, 22:52

Doru Danilet, presedintele FRTA, spunea ca va incerca sa organizeze anul viitor Campionatul National separat pentru traditional.Sa dea Dumnezeu sa fie asa, dar, personal, sunt destul de sceptic.Nu cred ca vor fi bani, iar noi nu suntem atat de multi incat sa merite efortul pentru Federatie.Poate in cativa ani, daca vom avea rabdare si vom fi capabili sa aratam ca suntem dispusi sa ne aliniem unor regulamente...Raman la parerea mea ca pentru a schimba ceva in sistem trebuie sa patrunzi in el.Si ca sa patrunzi, mai intai trebuie sa-l accepti si sa-l respecti asa cum este.Eu zic ca primul pas a fost facut la Oradea.Aninoasa poate fi al doilea.Oricum, acolo voi avea pozitie oficiala, pt ca merg in calitate de capitan de echipa, deci voi participa la sedinta tehnica, nu ca la Oradea, pe post de tragator cu urechea, ci cu drept de vot.Nu e mult, dar e mai mult decat nimic.

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by dady » 13 Aug 2009, 01:00

Nottingham - eu nu pot deocamdata decat sa te felicit pt efortul depus, desi nu sunt un adept al concursurilor am observat ca te implici f mult si se pare ca rezultatele incep sa apara. mult succes si multumesc :)

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Campionatul nationalOradea.

Post by akila » 14 Aug 2009, 01:56

Cum am mai zis si alta data...atmosfera e cea mai importanta....asa in viata de zi cu zi, nu ai ocazia sa te intalnesti cu oameni din alte parti care iubesc tirul cu arcu....si cu riscu de a ma repeta, la Oradea am avut bucuria sa cunosc oameni extraordinari, pe care daca nu as fi mers la cele 2 concursuri, nu as fi putut sa-i cunosc....in felul asta ne unim si mai mult, si asta e foarte bine cred eu...sa ne unim si sa facem ce ne place...sa tragem cu arcu.....in ciuda regulamentelor, si a atator restrictii, si in cuda celor care ne privesc ca pe niste "ciudati" uneori....bafta si ne vedem la Aninoasa....cu cei care vor veni....

Post Reply