R/D Boo Ash Ipe

Arcuri in curs de construire....
ArrowsMaker
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:304
Joined:12 Dec 2010, 15:18
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Buzau
judet:Buzau
Varsta:43
Contact:
Re: R/D Boo Ash

Post by ArrowsMaker » 06 Feb 2013, 20:52

florinarnaut wrote: Pe o forma noua e greu sa reusesti din prima..la a doua sau a treia incercare, apar imbunatatiri....
Urmatoarea o sa fie deja a treia incercare :) Prima data am folosit o forma "inventata" de mine, iar la modelul de fata, una imbunatatita, insa doar un pic. Trebuie s-o imbunatatesc mai mult, tinand cont de rezultatele "tocmai" obtinute...

ArrowsMaker
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:304
Joined:12 Dec 2010, 15:18
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Buzau
judet:Buzau
Varsta:43
Contact:

Re: R/D Boo Ash Ipe

Post by ArrowsMaker » 14 Feb 2013, 01:16

oroborusgeorge wrote:arata bine , totusi sper sa nu fie o iluzie ca sa nu vb aiurea , la bratul de jos pare sa fie ceva in neconcordanta , poate este putin cam rigid intre cm15 si 30 masurand de la maner in jos , poate , nu sunt chiar un expert dar per ansamblu eu zic ca arata bine si-mi place mult manerul, :)
Ai dreptate!
Dar nu numai bratul de jos!

ArrowsMaker
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:304
Joined:12 Dec 2010, 15:18
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Buzau
judet:Buzau
Varsta:43
Contact:

Re: R/D Boo Ash Ipe

Post by ArrowsMaker » 20 Feb 2013, 14:22

Duminica am tras cateva zeci de sageti cu el. Nu am cu ce sa ii masor viteza, dar sunt multumit de modul cum se comporta. Din punctul meu de vedere, arcul este gata.
Let's jump to the next level! :)

ArrowsMaker
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:304
Joined:12 Dec 2010, 15:18
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Buzau
judet:Buzau
Varsta:43
Contact:

Re: R/D Boo Ash Ipe

Post by ArrowsMaker » 04 Aug 2014, 23:43

După v'un an jumate si cateva mii de sageti... concluzia: majoritatea celor care mi-au dat sfaturi sau au facut recomandari... au avut dreptate.
Dupa ce am facut mai multe R/D-uri, si cu bratele mai subtiri si mai late, si cu indoiala mai ţâfnoasă spre varfuri, si cu bambusul mai atent si mai mult subtiat... am ajuns la concluzia ca de arcul asta n-o sa ma despart niciodata... doar din ratiuni de sentimentalism :)
Da, e placut la intindere si cu el nimeresc cel mai des (cam la 2117 sageti) exact in centru' lu' 10. Dupa vreo 200 de sageti au aparut ceva şănţuleţe timide pe la buric, dar sunt cuminti si nu s-au maturizat.

Concluzia (mea): mie imi place de mor! dar nu va faceti R/D cu un bambus si 3 frasini ingust si gros!

:)

Post Reply