Tir cu arcu la Galati

Tir cu arcul la padure...
Post Reply
oroborusgeorge
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:213
Joined:29 May 2011, 21:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::galati
judet:galati
Varsta:36
Location:galati
Contact:
Re: Tir cu arcu la Galati

Post by oroborusgeorge » 12 Mar 2012, 08:00

multumim Caline , i-am cunoscut si eu pe baieti cu toate ca nu am putut merge la partida de tras de la siret , cu indentificarea celor doi frati va fi putin mai greu mai ales ca au obiceiul sa se imbrace la fel :d , pot sa spun ca sunt baieti de toata isprava , noi ne mandrim cu ei .............. >:d< >:d<

oroborusgeorge
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:213
Joined:29 May 2011, 21:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::galati
judet:galati
Varsta:36
Location:galati
Contact:

Re: Tir cu arcu la Galati

Post by oroborusgeorge » 18 Mar 2012, 09:50

buna dimineata dragi prieteni!!!!!!!! iata ca la galati a venit cu adevarat primavara si astazi vom profita de vremea buna si o sa ne intalnim la padure, la Siret in numar de....... cati putem veni .( vom reveni cu fotografii) o sa fiu eu , sorin , sven , tibi, roxana si probabil nik si gheorghita , se presupune ca ne vom antrena pt cluj :d , suntem sigurri ca o facem cu totii . eu ma gandesc cu drg la voi si abia astept sa va revad , de la galati va dorim o zi minunata si voie buna >:d< >:d<

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Tir cu arcu la Galati

Post by Dediu00ro » 19 Mar 2012, 16:19

http://youtu.be/OZ5exC3ta2I
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Dupa cum sa uitat la tinta mi-am dat seama ca ii da in galben de la 20+ de metri la tinta de 20 de cm :d tare de tot!
Image
Restu pozelor le gasiti aicia:
http://imageshack.us/g/717/2012031877.jpg/
Show without showing what u know without knowing

oroborusgeorge
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:213
Joined:29 May 2011, 21:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::galati
judet:galati
Varsta:36
Location:galati
Contact:

Re: Tir cu arcu la Galati

Post by oroborusgeorge » 19 Mar 2012, 18:14

multumesc Sorin ca ai pus tu pozele , la noi cam asta a fost am tras mult si bine (credem noi ;) ) asadar pe curand >:d< >:d<

User avatar
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:660
Joined:07 Jan 2009, 13:36
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:37
Contact:

Re: Tir cu arcu la Galati

Post by Mugurbb » 20 Mar 2012, 18:55

Eu doar acum observ ca Sorin trage cu manusa si nu cu fingertab :-O
Silence is golden and Duct Tape is silver.

oroborusgeorge
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:213
Joined:29 May 2011, 21:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::galati
judet:galati
Varsta:36
Location:galati
Contact:

Re: Tir cu arcu la Galati

Post by oroborusgeorge » 20 Mar 2012, 19:50

ei da , pai distractia a fost de soi , sorin intradevar are o manusa noua cu care l-a cucerit pe stefan. eu eram in piele fiinca e unul din stilurule mele de a merge la padure in perioada asta , nu agat scaiti si nu ma zgarii :d iar arcasita este roxana si e soramea si sotia lui stefan vom veni toti la cluj , de altfel va veni si tibi cu magda , deci din cei 7 doua sunt fete ;) , iar la urmatorul concurs poate vom aduce mai multe B-) ................pe curand ................ca doar mai sunt cateva zile.

nickbr
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:112
Joined:30 Nov 2012, 15:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::vadeni
judet:braila
Varsta:25
Location:vadeni br
Contact:

Re: Tir cu arcu la Galati

Post by nickbr » 26 Mar 2012, 14:56

salut...sincer mie si fratelui meu nea placut la iesirile cu baieti din galati.inveti lucruri noi,cunosti oameni noi,si sper ca la anu sa pot sa venim la o intalnire.imi pare rau ca nu am putut veni la cluj :( ....si ala cu bandana legata la cap e fratemiu gheorghita(dida)....salutari tuturor si multumesc baietilor din galati ca neau primit in grupul lor....respect tuturor :)>-
sa invat secretele stramosilor nostri care au scris istorie cu arme "primitive"......Primitive Way...

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Tir cu arcu la Galati

Post by Dediu00ro » 25 Apr 2012, 23:43

La bancurile de nisip de la Siret tocmai am facut o mica zona de tras outdoor vreau sa le multumesc lui Nicu, Dida, Laurentiu, Sven, pt ajutorul se poate trage si de la 60-70 de metri intr-o zona destul de sigura. Revin cu poze cand o sa fac cateva.
http://www.youtube.com/watch?v=EQ0CAZeP-BY
Zona este aceasta din video dar cu locul amenajat , si tufele reduse de pe drum.... este in schimb necesara putina miscare fizica pana a ajunge in locul asta frumos:).
Show without showing what u know without knowing

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

De Ziua Copilului

Post by Dediu00ro » 02 Jun 2012, 00:52

De ziua copilului la Galati am reusit sa facem o mica demonstratie la scoala generala 22 pt copii la invitatia lui Sorin(Antrenor de Taichi si Kendo) unde in parteneriat cu eii am facut o demonstratie de kendo si tir cu arcu traditional.
Pozele si filmarile sunt putine dar asta e am subestimat putin copii :d si norocu nostru ca nu au vazut toti copii din scoala demonstratia cred ca nu mai scapam vii de acolo.

Kendo
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Arcasii
Image
Image
Image
Image

http://www.youtube.com/watch?v=4d8M89Ju ... e=youtu.be

Au fost si niste momente frumoase care nu au fost filmate trageam toti o data la numaratoarea copiilor, Roxana cum tragea in galben destul de constant :d la sfarsitu zilei peste 50 de copii au tras cu arcu in o demonstratie de doar 45-50 de minute, data viitoare poate o sa avem mai mult timp. George a explicat toate detaliile despre arcurile folosite, eu am aratat mai multe tehnici de tragere si zic eu ca a fost o reusita. Vreau sa ii multumesc lui Sensei Sorin pentru invitatie si in viitor o sa mai facem demonstratii inpreuna.
Show without showing what u know without knowing

mrbigpd
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Tir cu arcu la Galati

Post by mrbigpd » 02 Jun 2012, 08:18

bine-bine, felicitari pentru initiativa;

dar cu OZN-ul din a 4-a poza ce e?

Post Reply