Tir cu arcul la Alba

Tir cu arcul la padure...
User avatar
carcalete
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:122
Joined:18 Jan 2011, 13:07
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba-Iulia
judet:alba
Varsta:38
Location:Alba-Iulia
Re: Tir cu arcul la Alba

Post by carcalete » 19 Nov 2011, 22:42

Si pe mine ma cred unii nebun, putin i-mi pasa, mai bine nebun decat cretin! Aici am gasit o gasca grozava, oameni care i-ti daruiesc totul, fara sa i-ti ceara nimic. I-mi pare rau ca nu pot sa particip la toate intalnirile, sunt cel mai bun medicament pentru psihic!

oroborusgeorge
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:213
Joined:29 May 2011, 21:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::galati
judet:galati
Varsta:36
Location:galati
Contact:

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by oroborusgeorge » 20 Nov 2011, 09:31

La vremea cand i-am intalnit pe baietii din Galati eram pe malul siretului la o partida de pescuit , pasiune mai veche ca si cea cu arcurile , pe atunci testam un arc din mase plastice pe care-l mai am inca . Cred ca nebun am fost considerat mereu pana toti din jurul meu au vazut ca nu sunt singur , au vazut ca este pasiune, ca este un sport foerte frumos, au vazut fotografii extraordinare si au ascultat minunate povesti despre voi , acum cei care nu ma intelegeau si-au schimbat opinia si cred ca sunt chiar un pic invidiosi . totusi lipsa timpului liber ma impiedica sa umblu dupa materiale si oameni potriviti si pasionati, as vrea sa fim mai multi si in zona noastra si sa se dedice acestui sport alaturi de noi . Va salut cu drag si pe curand >:d<

nickbr
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:112
Joined:30 Nov 2012, 15:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::vadeni
judet:braila
Varsta:25
Location:vadeni br
Contact:

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by nickbr » 22 Nov 2011, 19:02

salut.si eu cu fratemiu avem o mare pasiune pentru arcuri.cand aveam vreo 14 ani umblam toata ziua pa malu siretului si ne faceam arcuri si sageti.pusti de varsta noastra ne credeau nebuni si neam ales si cu o porecla ,,indieni,, =))
sa invat secretele stramosilor nostri care au scris istorie cu arme "primitive"......Primitive Way...

Post Reply