Tir cu arcul la Alba

Tir cu arcul la padure...
Post Reply
User avatar
tiktak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:69
Joined:04 Aug 2011, 13:11
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:20
Location:Alba Iulia
Contact:
Tir cu arcul la Alba

Post by tiktak » 12 Nov 2011, 18:37

Daca tot nu prea am eu ce face, am zis ca sa mai ies sa trag cu arcul, si nu am iesit singur, am mai iesit cu inca 2 prieteni care au fost tare incantati in cele vre-o 4 ore cat am stat, si pe langa o tinta normala l-am copiat putin pe Greuceanu luandu-i ideea de tinta.Sorry :(
Am sa pun si niste poze imediat
Lăudată fie truda care caleşte.

User avatar
tiktak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:69
Joined:04 Aug 2011, 13:11
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:20
Location:Alba Iulia
Contact:

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by tiktak » 12 Nov 2011, 18:48

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Lăudată fie truda care caleşte.

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by Dediu00ro » 12 Nov 2011, 23:30

Foarte frumos! Si vad si niste grupaje foarte tari! =D> =D> =D>
Show without showing what u know without knowing

User avatar
NIMROD
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:303
Joined:14 May 2010, 16:42
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:41
Location:hunedoara
Contact:

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by NIMROD » 13 Nov 2011, 20:08

Marfa !!!! ai reusit sa transmiti virusul la tovarasii tai ? sau au imunitate mare ? =))

bravo si salutari din HD ;)

User avatar
tiktak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:69
Joined:04 Aug 2011, 13:11
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:20
Location:Alba Iulia
Contact:

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by tiktak » 14 Nov 2011, 00:02

Unii se cred prea importanti si zic ca nu le place sportul acesta, pana sa fi incercat, dar ma rog, eu nu le zic de 2 ori, dar altii, sunt chiar entuziasmati, si le place tare mult sa traga.Chiar azi am mai fost odata.
Lăudată fie truda care caleşte.

danours
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:13
Joined:17 Aug 2011, 09:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::paris
judet:franta
Varsta:43
Location:BRASOV si PARIS
Contact:

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by danours » 17 Nov 2011, 13:05

salut,
unde tragi cu arcul in alba?mergi pe ampoi sau incolo catre mures?
eu sunt din brasov dar m-am ¨¨maritat¨¨ in alba.
cind am fost acasa, am tras pe cimpurile din spatele cartierului ampoi.
stii tu vre-un loc mai bun de tras si fara prea multi curiosi care vin sa faca misto?
ar fi fost fain sa existe o sala sau vreo hala dezafectata. poate exista vreo una pe la mecanica dar trebuie vazut.
ar fi fain sa iasa un club de tir cu arcul la alba numai ca trebuie materiale. si vointa si intelegere.am ceva materiale si mai pot sa adun ,problema e ca nu stiu daca exita destui adepti pentru a infiinta clubul.
tu ce parere ai?

User avatar
tiktak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:69
Joined:04 Aug 2011, 13:11
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:20
Location:Alba Iulia
Contact:

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by tiktak » 17 Nov 2011, 22:54

pai adepti ar fi, eu, tu , mai cunosc inca un amator, Carcalete, inca unul "veteran", si un prieten de-al meu, tot amator, deci, de strans ne-am strange, materiale, si eu pot aduna ceva ceva, si cu carcalete, facem de niste tinte frumoase si bune. si ce ar mai trebui ramane de vazut, deci, daca vrem , se poate, eu vreau, chiar vreau, doar ca tre pus unpic la punct,discutat mai in amanunt, probabil o intalnire si vedem.
Si in legatura unde trag eu, nu e nici inspre ampoi, nici inspre mures, e exact langa Electrica, in centru, cladirea aia mare neagra, deasupra la parculetu de copii.
Lăudată fie truda care caleşte.

danours
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:13
Joined:17 Aug 2011, 09:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::paris
judet:franta
Varsta:43
Location:BRASOV si PARIS
Contact:

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by danours » 18 Nov 2011, 00:08

Bun, deci pina una alta sunt citiva in Alba care trag cu arcul.Asta e semn bun.Nu exista nici un club , nici o asociatie care sa aiba citi de cit o greutate juridica. TREBUIE facut sau un club ,sau o asociatie.
Eu deocamdata sunt in strainatate si nu stiu cind o sa ajung acasa dar, sper sa ma pot retrage curind acasa.
Pina acum am adunat o gramada de arcuri, de sageti, dacron, lipici, pene, si sper sa pot achizitiona si o presa de arcuri pentru compounduri.
Macar sa existe material pentru a incepe ceva.
Sa speram ca atunci cind ajung acasa sa foloseasca la ceva toata munca asta de aici. E o munca sa tot platesti si sa aduni material de club de tir. E foarte scump si pe aici.
Daca ajung acasa o sa iti las mesaj pe forum.
Sa ai noroc si sanatate si daca ai nevoie de ceva , nu ezita. E mai greu de trimis acasa pentru ca nu exista curse pentru Alba Iulia dar poate se va gasi o solutie.

User avatar
carcalete
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:122
Joined:18 Jan 2011, 13:07
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba-Iulia
judet:alba
Varsta:38
Location:Alba-Iulia

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by carcalete » 18 Nov 2011, 23:11

Locul gasit de Alex e excelent, i-ti poti lasa masina la 10 metri. In plus e ferit de priviri din toate directile. Am tras si eu cu el acolo. In alta ordine de idei, sunt incantat cand mai gasim cate un arcas din Alba, distractia e mult mai mare cand te poti intalni mai multi! O sa fac o propunere si primariei, daca tot se restaureaza aceasta cetate medievala, poate amenajaza si un poligon de tir cu arcul. Chiar daca eu stau mai prost cu timpul liber, unul dintre arcasi e pensionar si e dispus sa ajute pe oricine e pasionat de acest sport!

danours
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:13
Joined:17 Aug 2011, 09:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::paris
judet:franta
Varsta:43
Location:BRASOV si PARIS
Contact:

Re: Tir cu arcul la Alba

Post by danours » 19 Nov 2011, 02:34

Asta am si facut Greucene. La mine acasa in Ghimbav credeau ca sunt nebun pina cind au venit doi vecini cu mine si le-am dat cite un compound reglat la 40 sa traga intr-un balot de paie de-ala rotund. A doua zi au venit cu copii sa vada daca le place sa traga cu arcul. De asta mi-a venit ideea de a recupera tot ce este arc de initiere pe o raza de 50 de KM de Paris si sa le trimit acasa pentru a deschide o asociatie,ceva care sa adune cit mai multi oameni si mai ales pustani care pot fi reeducati in spiritul bunelor valori de respect, comunicare, intrajutorare, pe scurt , toate valorile pe care noi le-am cunoscut cind eram copii ,adolescenti si tineri parinti. POate voi reusi, cine stie?
Daca nu , macar am incercat.
Am citit forumul asta destul de mult inainte de a intra si am constatat ca are in el valorile la care tin eu mult.
In plus, are o tinuta culturala care ma incinta.
Ma bucur sa fac parte dintre voi.
La buna vedere!

Post Reply