Invitatie la tir cu arcul in TIMISOARA

Tir cu arcul la padure...
Post Reply
User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:
Invitatie la tir cu arcul in TIMISOARA

Post by Sharpshooter » 19 Apr 2008, 10:31

M-am gandit sa lansez aceasta invitatie pentru toti cei ce indragesc acest sport in Timisoara sau in imprejurimi , si care nu au un loc amenajat unde sa traga cu arcul. Recent am amenajat un poligon de tir cu arcul ,in oras in incinta unei baze sportive, Avem doua panouri de 1,3m /1,3 m , si distanta disponibile aproximativ 100 m . Momentan suntem 7 persoane care folosim poligonul, dar in cazul in care mai sunt amatori sunt bineveniti. Este prezenta toata gama de arcuri , compound, recurva olimpica , traditional, nu impunem restrictii in ceea ce priveste stilul sau echipamentul , singura conditie , esentiala de altfel este ca echipamentul sa prezinte sigurannta sa nu puna in pericol utilizatorul sau pe cailalti arcasi. Doritorii pot participa cu echipament propriu, exista posibilitatea pentru cei ce doresc dar nu au mai tras niciodata cu arcul sa incerce o tragere (atentie numai una) cu echipamentul nostru , dupa care daca considera ca li se potriveste acest sport sa-si procure echipament. Singurele costuri si taxe percepute sunt niste sume modice , cheltuielile aferente intretinerii poligonului. Aceste costuri se impart in mod egal intre toti participantii la trageri.
Cei interesati de posibilitatea practicarii acestui sport , si cei ce doresc sa se alature echipei noastre sunt rugati sa ma contacteze pe PM.
Mai departe voi lasa imaginile sa graiasca
Mai intai niste poze cu arcurile :
Image
Image
Aici o poza cu unul dintre panouri
Image
Image
Mai departe imagini cu arcasii
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

eduardbilanin
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Invitatie la tir cu arcul in TIMISOARA

Post by eduardbilanin » 19 Apr 2008, 10:53

Mda .......ce poti sa mai zici:Pasiune dusa la extrem.Sa ai propriul poligon de tir,care presupun ca este si autorizat este un lucru intr-adevar minunat.Pacat ca asemenea chestii se intimpla numai prin alte parti.Pe acolo pe unde oamenii sunt mult mai civilizati.In sfirsit....Robin as vrea sa te intreb voi cum ati intrat in legalitate cu posesia de arcuri?Ma intereseaza in special pentru cele traditionale care sunt bagate un pic in ceata de catre legislatie.Deasemeni m-ar interesa cum as putea deveni si eu membru al clubului vostru ca sa nu mai am un statut de out-law,si de ce nu pentru ca facem parte din zona de vest a tarii.Astept raspunsul tau,si........felicitari inca o data.

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Invitatie la tir cu arcul in TIMISOARA

Post by cristiflorin » 30 Jun 2008, 13:09

Felicitari pentru initiativa. Cum ati procedat cu autorizatiile? Clubul are personalitate juridica?

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Invitatie la tir cu arcul in TIMISOARA

Post by Sharpshooter » 14 Mar 2009, 13:37

Desi intre timp s-a desfiintat poligonul , invitatia ramane valabila pentru arcasii din Timisoara sau imprejurimi, pentru care voi face tot posibilul sa ofer ajutor si informatii in masura in care pot . Pot fi contactat pe mail sau cu mesaj privat . Ajutorul meu si invitatia la tir cu arcul facuta mai sus nu implica in nici un fel vreun club sportiv si este facuta in nume propriu .
Cat mai multe sageti in tinta urez tuturor
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: Invitatie la tir cu arcul in TIMISOARA

Post by cristiflorin » 14 Mar 2009, 20:40

E preferabil sa incercati sa faceti o asociatie. Oamenii sunt conform legii liberi sa se asocieze si fara forme juridice, dar doar cind obiectivele propuse permit acest lucru. Si odata si odata cineva tot va trebui sa faca formele legale. Acum se cere pt patrimoniul initial doar un salariu minim pe economie din cite am inteles. O sa postez si legea asociatiilor pe aici pe undeva, si dupa ce voi avea forma definitiva a statulului, voi posta si modelul de statut pentru a facilita si altora asocierea. Toate cele bune.

Post Reply