Tir cu arcul TIMIS 1 dec 2008

Tir cu arcul la padure...
Post Reply
User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:
Tir cu arcul TIMIS 1 dec 2008

Post by Sharpshooter » 04 Dec 2008, 11:18

Cum a fost vremea perfecta petru tir cu arcul am iesit de 1 dec cu partenerul meu de Tir Duncan Idaho sa pedepsim nitel tinta de 1 dec . Si pentru ca nu sunt egoist m-am gandit sa postez cateva imagini si cateva filme si pentru voi. Hotarati sa exersam cat mai mult si sa nu pierdem vremea , nu ratam nici o oportunitate sa tragem cateva sageti , si asteptam de la voi ceilalti membri ai forumului sa urmati exemplul nostru si sa trageti de cate ori aveti ocazia, nu in ultimul rand sa puneti si poze sau filme .
Cum poze am tot facut , de data asta ne-am hotarat sa facem ceva filmulete inedite din pozitii inedite .
Mai departe cateva poze si cateva filme. Filmele au avut initial peste 120 de mega fiecare dar le-am editat si si-au mai pierdut din claritate eu cred totusi ca se vad destul de bine .
Mai intai cateva poze:
Image
O sageata in zbor (nu foarte clar dar frumos)
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Mai departe primul filmulet ,
Image
Aici am asezat camera desupra tintei , se pot vedea sagetile cum lovesc tinta (si ocazional pe langa )
Image
Aici am asezat camera langa tinta lateral pentru a filma impactul.
Image
Toate tragerile filmate s-au facut de la o distanta de 30 m , ulterior am tras 50 m dar nu am mai filmat ca era periculos pentru camera , fiind mult mai greu la 50 m sa grupezi atat de bine sagetile.
Sper ca exemplul nostru sa fie urmat de cat mai multi membrii ai forumului , stiu ca e iarna si ca e frig si nu sunt conditii propice dar , se pare ca multi dintre voi prefera sa traga din tastatura ... e mai usor si mai convenabil....si apoi intreb eu care este rostul contructiei de arcuri daca aceasta nu-si gaseste finalitatea in utilizarea arcului propriu zis? nu e de ajuns sa faci un arc , practic il faci ca sa tragi cu el ....nu vreau sa deranjez pe nimeni dar rubrica asta ar trebui sa fie plina de poze si filme .
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Tir cu arcul TIMIS 1 dec 2008

Post by dady » 04 Dec 2008, 15:09

frumoasa iesire, dar sa nu crezi ca daca nu se pun poze sau filme nu se iese, noi de ex iesim in fiecare weekend in care ne permite vremea doar ca nu facem de fiecare data poze si daca facem nu le punem pe toate pe forum, mai ales ca e cam in aceeasi locatie, singura diferenta poate ar fi hainele :)) si data. Avem si 5 tinte mai mici si uneori facem traseu dar in general tragem la tinta de 40x30 de la 20-30m.
La cat mai multe iesiri!

Post Reply