mestesugari arcuri

Spatiu public unde puteti lasa un mesaj fara a trebui sa fiti inregistrati.
Forum rules
Va rugam sa postati mesaje decente si pe cat posibil la obiect. Mesajele cosiderate nepotrivite se vor sterge, iar IP-urile de pe care au fost scrise banate.
Post Reply
Sabina
Membru al forumului
Membru al forumului
mestesugari arcuri

Post by Sabina » 07 Dec 2014, 18:35

Buna ziua! Imi doresc sa invat si eu sa manuiesc arcul. Nu am facut asta niciodata, dar imi doresc sa invat cat mai repede. Mi-ar placea sa gasesc un mestesugar care sa imi faca un arc. Ma gandesc ca sunt mai frumoase si personalizate, fata de cele pe care le pot cumpara. Va rog frumos sa imi spuneti daca stiti pe cineva care ar putea sa imi faca un arc. Va multumesc!

User avatar
philip
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:87
Joined:12 Jul 2010, 14:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:36
Contact:

Re: mestesugari arcuri

Post by philip » 08 Dec 2014, 15:26

Salut Sabina! Bine ai venit printre noi!
Ca sa iti poata face cineva un arc are nevoie de niste informatii pe care doar tu le poti furniza mesterului, gen : taria pe care doresti sa o aiba arcul, cat intinzi, tragi pe dreapta sau pe stanga, ce fel/tip de arc(asiatic, longbow, flatbow, etc, cu fereastra sau fara), pana in ce suma doresti sa investesti... Hai cu detaliile din astea si cu siguranta o sa se gaseasca un mester care sa te ajute si apoi mai stabiliti impreuna.
Numai bine!
"...Omul ar trebui,macar din cand in cand, sa faca un efort intens si consecvent de gandire. "Fii cuminte!" nu inseamna in fond altceva decat "Fii cu minte!", gandeste, ras-gandeste si razgandeste-te! ..."

Post Reply