pt cine mai e din Constanţa

Membrii forumului...
Post Reply
kosmin
Membru al forumului
Membru al forumului
pt cine mai e din Constanţa

Post by kosmin » 02 Sep 2010, 21:11

Vă salut pe toţi membrii forumului şi vechi şi noi.

Am primit un email în care cineva îmi cerea nişte informaţii.
Nu a dat nici o adresă e e-mail şi eu l-am primit ca fiind din partea filipas_florin@yahoo.com, bănuiesc că s-a folosit de forum.
Sper să citească aici, căci nu ştiu cum altfel să-i dau răspunsul.

Eu cu arcul nu am mai tras de prin primăvara anului trecut, mai întîi că am rămas fără săgeţi (să nu tragi în stîlpi), apoi am fost ocupat cu licenţa, apoi cu munca şi cu podruga, iar mai pe urmă Dumnezeu mi-a demonstrat că nu-s Vandan şi am ajuns handicapat cam o lună, dar acum sunt bine.
De tras cu arcu vezi că dacă mergi chiar acum în Mamaia uşor aşa spre Năvodari o să vezi un copac un afişi unde scrie de arcuri, e simplu alb pe negru scos la imprimantă fără poze, are 2-3 numere de telefon acolo şi o să aflii unde te întîlneşti cu dînşii, dacă nu ai arc or să foloseşti pe al lor.
Eu aveam un recurve demontabil, era înfăşurat într-un prosop legat cu şireturi şi mergi aşa cu el în sacoşă pe cîmp spre Cumpăna, acolo o să dai de un canal de irigaţii cel mai bine e în Noiembrie Decembrie că nu plouă şi poţi să intri în canal şi să tragi pe acolo ca să nu pierzi săgeţile. Cam asta e tot, nu o să te întrebe nimeni de sănătate acolo. Dacă mergi acolo pe scurtăture pe unde sunt angrourile acolo unde au fost hergheliile şi grajdurile înainte, să ai grijă că mai sunt ţiganii ăia acolo şi au obiceiu să dea drumu la cîini pe stradă cînd mai trece cineva străin.

Numai bine.

dragosb
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: pt cine mai e din Constanţa

Post by dragosb » 10 Sep 2010, 15:06

Salut!

Eu ti-am trimis mesajul :)
Multumesc de informatii. Oricum, m-am lipit de baietii de la club si pana reusesc sa imi iau arc degeaba ies pe camp :P

Post Reply