salut din Sibiu

Membrii forumului...
Post Reply
udapra
Membru al forumului
Membru al forumului
salut din Sibiu

Post by udapra » 16 Mar 2011, 21:22

Salut, sunt Arpad din Sibiu, trag cu un Maghiar în curând o sa-mi prind urechile la propriu într-un Bear Kodiak Magnum. Pasiune veche, redescoperita. Nu ma interesează competițiile inca poate când voi vedea cum se trage (3-4 ani). Este relaxare momentan.

User avatar
florinarnaut
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:750
Joined:28 Sep 2008, 17:31
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Brasov
Location:Brasov
Contact:

Re: salut din Sibiu

Post by florinarnaut » 17 Mar 2011, 23:35

Salut si bun venit!
Felicitari pt alegerea facuta! ma refer la " Bear Kodiak Magnum",mie ami place f.mult...poate o sa postezi niste poze,..
Apropo! e nou sau la mana a doua?
"Traieste de parca n-ar muri niciodata, si apoi moare fara sa fi trait"
- Dalai Lama -

udapra
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: salut din Sibiu

Post by udapra » 22 Mar 2011, 00:56

nou
Dar momentan aștept verdictul de la pol Sibiu legat de cumparare.

udapra
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: salut din Sibiu

Post by udapra » 13 Jul 2011, 20:40

Am arcul de ceva timp. Nu iarta nimic. Din pacate a trebuit sa-mi iau altul mai lejer, un Samick Stingray de 40. Nu reusesc sa fiu prieten cu Kodiak Magnum, de fiecare data se lasa cu cate o vanataie sau o accidentare mai serioasa. Ultima a fost disjunctie sterno-claviculara. Nu este un arc pe care sa-l recomand incepatorilor. Altfel este absolut superb. Si trage fff bine fara handshock, destul de rapid. Pe langa recurvele de la sala este ca tunul. Praf face marginile de lemn ale panourilor cand dau pe langa. De tras trag instinctiv cu un deget deasupra si doua dedesubt. Am matisat zona unde pun degetele in 4 straturi date cu ceara de albine si incalzita usor, pentru a nu mai purta manusa la tragere si am un control mult mai bun asupra tragerii.

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: salut din Sibiu

Post by Dediu00ro » 15 Jul 2011, 14:54

Tare imi pare rau sa aud ca ai un arc grozav si nu poti sa il folosesti :(. Sper ca afectiunea sa iti treaca si in timp sigur ai sa poti sa il intinzi daca te antrenezi.
Ce metoda folosesti de a intinde arcu? Sven la inceput nu putea sa traga pana la full draw de leopard fiind putin prea tare pt el in 2 sapt putea sa traga cu el mai bine decat am tras eu vreo data.
Show without showing what u know without knowing

Post Reply