Salut

Membrii forumului...
Post Reply
raigas
Membru al forumului
Membru al forumului
Salut

Post by raigas » 16 Mar 2012, 10:40

Bine v-am gasit >:d< !
Sunt Radu din Arad dar am legaturi afective cu Clujul unde am terminat chimia la UBB (acum vreo 15 ani). Imi pare rau ca nu pot sa ajung la intalnirea care urmeaza.
Acum predau chimie la liceu.
Am vazut multe arcuri facute de membrii forumului si sunt impresionat de cum poti sa scoti asa ceva dintr-o simpla bucata de lemn, un arc traditional e o sculptura care trebuie sa fie si functionabila.
Nu am construit vreun arc, nu am un arc si nici macar nu am tras vreodata cu arcul :)). Mi-am propus ca in viitorul cat mai apropiat sa incerc sa construiesc unul. In oras nu am unde dar sper sa reusesc in weekenduri si concediu la casa din avatar (in mare parte construita de mine). Nu am prea mare incredere ca o sa-mi reuseasca dar cu siguranta voi incerca :d .

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Salut

Post by Dediu00ro » 16 Mar 2012, 13:43

Salutare Raigas bine ai venit pe forum :) dupa ce casa se vede in poza, cred ca esti destul de meserias cu lemnu.
Cu siguranta ai sa poti sa faci un arc, poate primul nu va fi cum va fi al 4 lea sau al 10 lea dar ai sa reusesti daca vrei si incerci. Cand te apuci de un arc pune pe forum niste poze si o sa te sfatuim cat mai bine >:d< .
Show without showing what u know without knowing

supernova
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Salut

Post by supernova » 16 Mar 2012, 13:56

Salutare si bine ai venit. Esti pe maini bune, probabil nu o sa faci doar un arc, ci mai multe, odata ce te prinde "microbul" :d

User avatar
basty
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:224
Joined:27 Jul 2010, 14:38
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Berzovia
judet:CarasSeverin
Varsta:20
Location:Berzovia

Re: Salut

Post by basty » 16 Mar 2012, 21:37

Salut!
Bine ai venit printre noi! >:d<
Basty

Post Reply