Dani din Resita va saluta

Membrii forumului...
Post Reply
Tzuica
Membru al forumului
Membru al forumului
Dani din Resita va saluta

Post by Tzuica » 23 Apr 2009, 12:03

Salut,
Scriu si citesc si eu de ceva vreme pe forum dar inca nu am ajuns sa ma prezint
In primul rand va salut pe toti si ma bucur ca nu sunt singur.
Numele meu este Dani Calin, sunt din Resita, Caras-Severin
Pana anul trecut in vara trageam cu arcul unui prieten care s-a mutat in Canada.
Dupa ce a plecat el mi-a lasat cate ceva din echipamentul lui dar mi-am achizitionat si eun un arc si mai cate ceva ...
Momentan detin un Millenium Cochise 40# detinut legal si un Hoyt Gamemaster II 70# care este al prietenului meu dar care i-l-am in grija momentan. Cu asta nu prea ies ca e putin cam tare pt mine si nici nu am acte la el. Asta e si motivul pentru care a ramas la mine pt ca nu putea sa-l ia cu el in Canada fara acte.

De tras, trag pe unde apuc.
Am o tinta din cartoane de 120x120 in podul blocului unde trag la maxim 25m, o tinta de 60x60la parinti mei la curte unde trag cam la 15m si o tinta din polifoam de 80x80 achitionata anul asta la Fehova(Budapesta - http://www.fehova.hu) care e in porbagaj tot timpul si care o folosesc la deplasari. Mai am si una facuta dintr-o perina mare umpluta cu spuma de fixat termopanele dar e cam varza si nu o mai folosesc.

Majoritatea echipamentului l-am luat de pe http://www.3riversarchery.com (sageti, varfuri, corzi, etc) si cate ceva de pe un site din Romania da nu zic ca sa nu fac reclama ;-)

Din pacate sunt singur din cate stiu eu in Resita si sunt afiliat la clubul "BANATO" din Timisoara ca sa fiu cat de cat in legalitate. Nu am iesit la nici un concurs pana acum si nu intentionez asta pentru ca intentia mea reala este sa ma antrezez pentru momentul cand va fi legala vanatoarea cu arcul in Romania pt ca momentan sunt vanator cu arma dar cand se va legaliza jur ca-mi vand armele si voi vana exlusiv cu arcul.

PS am incercat sa pun si o poza dar se pare ca e prea mare cea care o am. revin dupa ce o modific
Last edited by Tzuica on 23 Apr 2009, 15:21, edited 1 time in total.

sicilianu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Dani din Resita va saluta

Post by sicilianu » 21 Jun 2009, 22:52

salut,
sunt din timisoara si mi-am achizitionat de curind un arc compound. ma poate cineva ajuta cu montarea accesoriilor si ceva informatii despre reglaje? mersi

Post Reply