Posibila comanda Shafturi de bambus

Vanzari, cumparari, schimburi....doar pt membrii cu vechime...
User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:
Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by Sharpshooter » 21 Feb 2013, 11:42

Pentru ca am avut probleme cu chinezul de la care doream sa cumpar shafturile de bambus , initial nu mi-a raspuns pentru o perioada mare de timp apoi mi-a spus ca nu mai are shafturi de 55-60 si ca ar avea de 60-65 , apoi s-a modificat pretul expeditiei (shipping-ului), m-am decis sa comand doar 100 de bucati si sa platesc integral pretul celor 100 de bucati pentru a vedea daca intr-adevar marfa este ceea ce dorim noi. Nu doresc probleme si complicatii , nu vreau sa fiu aratat cu degetul , userul x mi-a luat banii si mi-a dat marfa proasta sau asa mai departe . Nu vreau sa fac un business cu shafturi.
Dupa ce vin betele daca sunt ok si de calitate am sa iau legatura cu primii 2 useri care si-au manifestat dorinta de a avea astfel de bete si daca mai vor in conditiile astea 60-65 , la acelasi pret , probabil o sa am disponibile 50 de bete deci 25 pt andrei si 25 pentru paraschyte (daca le mai doresc ) .
In speranta ca nu am creat disconfort si probleme nimanui , asteptam sa vedem cum se prezinta marfa made in china . Daca produsul este ok si de calitate , am sa dezvalui sursa achizitiei astfel incat si ceilalti doritori sa isi poata comanda in aceleasi conditii aceeasi marfa fara intermediari .
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

User avatar
Parascythe
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:60
Joined:01 Aug 2011, 13:16
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Orastie
judet:Hunedoara
Varsta:42
Location:Orastie, jud Hunedoara
Contact:

Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by Parascythe » 22 Feb 2013, 11:14

Le mai doresc desigur... cu toate ca sunt cam tarisoare pentru arcul meu (dar probabil ca o sa fie ceva diferente la spin, trebuie masurate neaparat), dar gasesc solutia cea mai potrivita pentru ele...
Keep in touch!! Si multumesc inca odata!
gabi
"Between love and fantasy lies instinctive archery!"

User avatar
Andrey
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:95
Joined:09 Dec 2007, 19:07
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:Timisoara

Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by Andrey » 22 Feb 2013, 11:47

Ramane si la mine 25 shafturi, sa ne ti la curent.

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by Dediu00ro » 22 Feb 2013, 16:40

Chinezii astia sunt mai dificili cate o data, sper sa fie treaba buna. Oricum tineti in calcul ca ele sunt masurate la spinul 60-65 la 28" la 30" ar fi mai moi.
Show without showing what u know without knowing

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by Sharpshooter » 28 Feb 2013, 17:03

Au venit betele azi , livrare la usa cu DHL , calitate exceptionala mai bune decta cele pe care le-am luat data trecuta la pret dublu din UK . Neasteptat a fost faptul ca a trebuit sa platesc vama pentru ele . Suma platita ca si vama a fost 24 de lei deci nu a afectat foarte mult pretul final . Comanda am facut-o pe data de 21 febriarie cand am si platit cu paypal suma ceruta de vanzator , marfa a fost livrata in aceeasi zi am primit mail de confirmare cum ca pachetul a fost livrat . Am primit si un e-mail cu un traching number care din pacate nu a functionat adica ori de cate ori verificam imi spunea ca marfa se afla la CHINA POST ... deci nu m-a ajutat . Marfa a intrat in Romania pe data de 27 ieri vama a fost facuta de DHL livrarea a fost facuta de DHL azi pe 28 , total 8 zile din China ceea ce e superb avand in vedere ca altii asteapta cate o luna .
Plata pentru produs plus transport a fost 165 de dolari USA de pe card au fost luati 564 de lei (cursul a fost mai mare ) la aceasta suma se mai adauga 24 de lei vama . Cred , nu sunt sigur ca "amicul" chinez a declarat valoarea coletului ca fiind 30 de dolari , vama a fost 24% aplicata la suma de 30 de dolari adica 7,2 dolari in lei 24 de lei. Total 100 de bete de bambus de calitate foarte buna m-au costat 588 de lei cu transport si vama livrate la mine la usa .
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Calitatea este foarte buna betele sunt finisate si indreptate au fost prelucrate la capete si slefuite (cred ca toate astea au fost facute industrial ) dar repet inca odata calitatea exceptionala . La mijlocul shaftului este inscriptionat 60-65# (comanda a fost de 60-65 deoarece chinezul a zis ca nu mai are 55-60 ) absolut toate betele au aceeasi lungime . Diametrul difera putin pentru ca bambusul este conic mai gros spre radacina si mai subtire spre varf .
Asa cum am spus initial , NU DORESC SA FAC AFACERI CU BETE DE BAMBUS din aceasta cauza am sa pun un link mai jos cu sursa de unde am luat aceste bete de bambus astfel incat cei ce doresc sa isi poata cumpara din acelasi loc . Am cumparat pe E-bay de la un magazin virtual chinezesc care vinde produse din bambus . Mai jos este link-ul :
http://stores.ebay.com/first-bird-bamboo-crafts

Vreau sa zic ca acest magazin vinde fasii de corn de 50 -55 de cm lungime si tendon uscat , vinde broadhead-uri si pene naturale diverse forme si culori .
Pentru Andrei si Paraschyte , imediat ce iau legatura cu prietenul meu cu care am facut aceasta comanda , si stabilim cate bete pastram va voi comunica cate bete sunt disponibile pentru fiecare din voi . Pretul ramane acelasi 6 lei bucata . Transportul de la mine la voi il suportati voi .
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by domide » 28 Feb 2013, 20:17

Asta da industrie....

Incredibil, ce bine arata (si asta in poza). Vor iesi sageti super durabile. Si la asa cantitate, ai de unde sa le alegi pe gosimi/greutate, ca de spin ce sa mai zig. Marfa dom'le!

Ati fost foarte inspirati la comanda asta <):)
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by Sharpshooter » 28 Feb 2013, 21:26

Din pacate numai 20 de bete Andrei si 20 de bete Paraschyte . Detalii cu mesaj privat . Pretul cel stabilit 6 lei . Bineinteles daca le doriti daca nu mai multe pentru mine !
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

oroborusgeorge
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:213
Joined:29 May 2011, 21:35
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::galati
judet:galati
Varsta:36
Location:galati
Contact:

Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by oroborusgeorge » 28 Feb 2013, 22:07

Sharpi o sa fii invincibil cu marfa asta , felicitari =D> =D> =D>

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by Dediu00ro » 01 Mar 2013, 12:51

Foarte tare bravo Sharpy pentru comanda, in viitor o sa vreau si eu niste sulite din astea.
George ce te-am invatat eu..... o leaca de tuica.....si nu mai este nimeni invincibil. Si oricum Olteanu asta se duce singur la sticla nici nu ii trebuie ajutor =)) .
Show without showing what u know without knowing

User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:

Re: Posibila comanda Shafturi de bambus

Post by Sharpshooter » 01 Mar 2013, 13:18

Radeti voi radeti da o sa le descant sagetile astea sa vada numai bulls eye . Acu nu ma mai deranjati ca ma lovi inspiratia si fabric sageti pe banda ... o sa pun si un build along sa nu mai zica gurile rele ca nu lucrez nimic ...invidia domle invidia . Acu am un set de sageti nockuri albe si pene negre gata aproape lucrez la al doilea set care vreau sa-l pictez deci sa te ti... avantul creator pionieresc ... NU MAI BEAU PE LA INTALNIRI ... deci puneti mana si invatati sa trageti ca va sufla olteanu toate premiile !
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

Post Reply