Bearpaw little stick 50# @ 28"

Vanzari, cumparari, schimburi....doar pt membrii cu vechime...
Locked
User avatar
Arthelad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:247
Joined:29 Nov 2012, 22:18
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:43
Location:Bucuresti
Contact:
Bearpaw little stick 50# @ 28"

Post by Arthelad » 11 Nov 2013, 21:37

Bearpaw little stick 50# @ 28"
Arc nou nout, l-am primit ca premiu pentru concursul de la Fundata. E un pic custom, avand 5 livre peste maximul lui normal.
Vestile proaste: Are 58" lungime, deci e chiar mic. Simti din plin cele 50 de livre. Nu l-as recomanda nimanui cu drawlenght mai mare de 27, 27.5. Chiar trebuie sa faci un efort sa-l intinzi peste 27, si nu e foarte comod. Nu se poate incadra la longbow, nici FITA, nici IFAA. La modern traditional sau barebow sau bowhunter, da.
Vestile bune: e rapid, foarte rapid. Foarte foarte rapid si nervos si extrem de precis. Sagetile merg atza, si daca executi forma cat de cat corect, punct ochit, punct lovit. Nu are handshock. E garantat 30 de ani de Bearpaw iar fibra de sticla de la ei se zgarie f greu. Nu mi-a placut primele dati cand am tras cu el, dar a treia data a inceput sa-mi placa f mult, dupa ce te obisnuiesti devine impresionant. Ar fi un arc perfect de 3D pentru o persoana puternica dar cu drawlenght mic.
Pret: 800, usor negociabil. E cam pretul pietei, dar are cele 5 livre in plus. Are husa lui. Se poate incerca in Bucuresti, din weekendul urmator, sau in Brasov pana atunci.

User avatar
Arthelad
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:247
Joined:29 Nov 2012, 22:18
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Bucuresti
judet:Bucuresti
Varsta:43
Location:Bucuresti
Contact:

Re: Bearpaw little stick 50# @ 28"

Post by Arthelad » 30 Nov 2013, 19:48

s-a dat, rog inchideti, spor cu el achizitionatorului (termen inventat de mine ca sa ating cele 40 de semne, pe care iata ca le ating doat cu explicatia)

Locked