inele de crestere

Materiale si tehnica folosite pentru a construi un arc....

bullbass
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: inele de crestere

Post by bullbass » 13 Jun 2009, 22:54

multumesc de informatie,acum nu am altceva de facut decat sa vb cu cineva care lucra la padure si sa imi faca rost de un trunchi de salcam cu diametru mai mare si sa il crap pe fibra.mai am ceva promisiuni si pt frasin,cred ca numai la toama sau iarna o sa ma pot apuca de ele.trebuie sa caut niste lemn uscat ca trece vara si eu inca nu am tras cu un arc facut de mine :(

manumanu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: inele de crestere

Post by manumanu » 14 Jun 2009, 18:10

salutare dupa ce scot un inel de crestere pe toata fata arcului pe spate la grosime cum procedez tot un inel trebuie

User avatar
florinarnaut
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:750
Joined:28 Sep 2008, 17:31
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Brasov
Location:Brasov
Contact:

Re: inele de crestere

Post by florinarnaut » 14 Jun 2009, 19:37

Salut!

Super explicatiile! Rasvan!
Nu stiu de ce ma bag..dar am citit si ..desi s-au mai repetat o parte din ele pe forum....Atitudinea PRO inseamna fffmult pt toti! Felicitari!
"Traieste de parca n-ar muri niciodata, si apoi moare fara sa fi trait"
- Dalai Lama -

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: inele de crestere

Post by akila » 14 Jun 2009, 20:49

Da asa e.....dar exista niste limite....adica daca tot s-a tot scris pe forum, si acuma nu se poate spune ca nu prea se gaseste informatie pe forumul asta, bine ar fi ca mai intai sa se citeasca tot ce s-a scris pe aici, si pe urma noi venim si mai completam unde nu s-a inteles.....e foarte greu sa stai tot timpu sa butonezi pentru fiecare acelasi lucru de mai multe ori....adica trebuie totusi inteles lucru asta....Razvan e un baiat super ok si a avut rabdare ...dar credeti-ma nu e normal....trebuie la inceput citit, ca sa aveti cat de cat o idee cum e cu arcurile si cu constructia lor...si pe urma intram si in detalii....bafta..

manumanu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: inele de crestere

Post by manumanu » 14 Jun 2009, 22:42

merci merci merci tare mult pt explicatie acum st si eu sa-mi fac arcul merci inca o data salut

manumanu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: inele de crestere

Post by manumanu » 15 Jun 2009, 11:46

da pai poate ma duc azi sa iau bucata de lemn si dac ma apuc de arc o sa pun si niste poze salutare :)

Post Reply