Primul meu rastel pentru arc si sageti.

Tolbe, tinte, protectii...
Post Reply
KMLeon
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:68
Joined:29 Jul 2012, 22:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::...
judet:Hunedoara
Location:HD
Primul meu rastel pentru arc si sageti.

Post by KMLeon » 27 Aug 2012, 16:31

Salut ;)
In putinul timp liber pe care l-am avut la dispozitie m-am gandit sa fac ceva util si, cu ce-am avut prin casa, am incropit un mic rastel pentru sagetile si arcul din dotare.
Nu-i el, rastelul, bine finisat si nici bibilit prea multa vreme. E insa functional si pe perete arata bine.
Sagetile..... liber la cantec, ras si voie buna. E "diversitatea" cu care exersez deocamdata sperand sa ma specializez in timp.
Acolo sunt vreo 6 carboane de la Geologic, una mai scurta dar sprintena de la Ovidiuss ( multumesc prietene >:d< ) doua cumparate de la un magazin si 4 (primele 4) confectionate de mine. Nu-s ele aratoase si nu se pot compara cu piesele de arta facute de voi. Dar...am motto-ul speologilor -" ad augusta per angusta" adica " la rezultate mari pe cai inguste" si vreau sa cred ca urmatoarele imi vor iesi mai bine. Pana una alta, trag cu ce am si "fur" meserie de la voi. Lucru pentru care nu pot decat sa va multumesc.
Image
Image
Image
Image
No, sper ca nu v-am plictisit prea mult ;)

KMLeon
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:68
Joined:29 Jul 2012, 22:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::...
judet:Hunedoara
Location:HD

Re: Primul meu rastel pentru arc si sageti.

Post by KMLeon » 27 Aug 2012, 21:12

Multumesc pentru incurajari, prieteni :) Cioclovina.... o experienta intr-adevar marcanta, cu oameni de un bun simt si camaraderie deosebit, un spirit plin de caracter si o adevarata scoala a arcasilor prin influenta tuturor celor care, cu pasiune, explica celorlalti ceea ce ei deja stapanesc intr-un mod deosebit.
Azi mi-a adus Ovidiu scule pentru sageti, pene ,si mi-a explicat mai in detaliu diferitele stadii- de la material brut pana la produsul finit. Pana la sfarsitul saptamanii sper sa termin cele noua bucati pe care le am prin bunavointa lui Florin. O sa fiu mai atent la detalii si vreau sa le scot la o treapta superioara primelor.
Revin cu detalii cand le finalizez.
Inca o data, multumesc tuturor pentru aprecieri si ajutor. Mi-au prins tare bine

Post Reply