Un nou suport pentru arcuri

Tolbe, tinte, protectii...
Post Reply
User avatar
Arpyka78
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:63
Joined:01 Aug 2010, 00:08
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Ombersley UK
judet:Covasna
Varsta:33
Contact:
Un nou suport pentru arcuri

Post by Arpyka78 » 30 Aug 2012, 21:08

Salut!

Din luna Mai suntem in Anglia, si am avut ocazia ca prin cineva sa ne trimite arcurile si sagetile dupa noi, am fost nevoit sa mesteresc ceva ca arcurile nu merita sa tinem sub pat. Asa ca am luat cutitul si la o plimbarica pe teritoriul farmului unde stam, am gasit ceva crengi de plop, si alun dupa o ora de munca cam asta a iesit:
Image

Image

Image

Dupa o luna si jumatate de cautari pe internet, am gasit un club de arcasi care sunt arcasi de field, au un mic poligon cu 40 de tinte in padure, cu tinte de animale 2d, cind e ceva concurs, pun si niste tinte 3d. In fiecare duminica dimineata mergem la tras cu arcul, doar ca in clubul respectiv mai multi cu compounduri trag, sunt cativa cu longbow. Un pic s-au mirat cind au vazut arcurile noastre scoase din husa :d.

Va salut si ma uit cu dorinta la posturile cu intaniri =p~
Arpy

KMLeon
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:68
Joined:29 Jul 2012, 22:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::...
judet:Hunedoara
Location:HD

Re: Un nou suport pentru arcuri

Post by KMLeon » 30 Aug 2012, 22:06

Foarte fain suportul. E rustic la maxim, exact pe gustul meu si arcurile adauga frumusete peretelui. Felicitarile mele pentru idee! ;)

User avatar
Arpyka78
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:63
Joined:01 Aug 2010, 00:08
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Ombersley UK
judet:Covasna
Varsta:33
Contact:

Re: Un nou suport pentru arcuri

Post by Arpyka78 » 30 Aug 2012, 22:09

Salut Maestro! Problema e ca indragesc toate tipurile de arcuri, si in prima faza am cautat a cumbar un logbow cu adevarat englezesc, apoi ama aflat de un tip din brasov care transporta pachete ruta Anglia-Romania si iata asa au ajuns arcurile noastre aici. Longbowurile de tisa sunt foarte scumpe 700-800 lire :(( Parcurile sunt pline cu tisaaaaa

baloghbela00_HD
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:265
Joined:23 Feb 2009, 20:30
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::hunedoara
judet:hunedoara
Varsta:38

Re: Un nou suport pentru arcuri

Post by baloghbela00_HD » 01 Sep 2012, 21:06

Szia ,Arpy . Ma bucur ca sunteti bine si ca nu te lasi de mesterit .Super faina ideea cu suportul de arcuri .Apropo , arata -le la englezoi ce stiu arcurile alea mici si ciudate :)) . Numa' bine .
SANATATE MAXIMA SI SA NE VEDEM CU BINE
http://asociatiaordinularcasilorhunedoa ... venit.html

Post Reply