Tinta din folie de pus sub parchet...

Tolbe, tinte, protectii...
User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:
Re: Tinta din folie de pus sub parchet...

Post by Sharpshooter » 23 Jul 2008, 09:51

Deci parerea mea este urmatoarea : Solutia cu tintele tiparite nu este buna , hartia A4 nu rezista , si daca te apuci sa le mai si lipesti....cand intra sageata in tinta de hartie se smulge si se sfasie. Tintele originale FITA sunt printate pe un suport textil o hartie panzata care impiedica sfasierea tintei si permite utilizarea ei de un timp mult mai lung decat o simpla hartie. Unde mai pui ca preturile nu sunt mari , voi pune preturi dar nu voi spune de unde , doar ca sunt preturi cu tot cu tva de Romania: 40 cm =1,5lei 60 cm =2,5 lei 80cm =4 lei 120 cm =10 lei
Ideea este ca poti folosi o fata de tinta o luna tragand in fiecare zi . Costurile infime .
Cat mai multe sageti in tinta va urez
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

valentinm
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Tinta din folie de pus sub parchet...

Post by valentinm » 23 Jul 2008, 10:03

RobinHood are dreptate!
M-am interesat si eu, strict pentru o tinta de 80 cm.

1. daca se printeaza pe plotter este aprox 12 lei (hartie de 80gr/mp)
2. daca se imparte cu posteriza, e nevoie de 12 printuri A4, care la un centru de copiere ajunge la 10 lei (hartie de 80gr/mp); daca se printeaza pe printerul de acasa sau de la munca, fiecare isi calculeaza refill-ul sau nu ... :P

Eu am plecat de la ideea ca voi face niste tinte desenate de mine (freehand);
o coala de hartie A0, 841x1189 mm (80gr/mp) este 0,2 lei la librarie, carton 0,6 lei (poate e mai rezistent) + un marker, ce nu poate fi o avere!

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Tinta din folie de pus sub parchet...

Post by akila » 23 Jul 2008, 21:12

Salut....acuma ma vazut ca intreba cineva cate kg are tinta de folie......tinta mea care are diametru de 75cm cantareste 3,250 kg.....asa una mai mare nu cred sa depaseasca 5-6 kg....

valentinm
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Tinta din folie de pus sub parchet...

Post by valentinm » 24 Jul 2008, 08:09

este foarte posibil sa cantareasca mai putin decat am zis eu!
nu m-am gandit la acest aspect cand o tineam in mana. din pacate am lasat-o la cabana si nu o pot cantari acum.

o sa revin luni cu greutatea exacta!

Post Reply