protectii brat

Tolbe, tinte, protectii...
Post Reply
cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului
protectii brat

Post by cristian_iepure » 16 Nov 2008, 22:52

Astazi am avut un pic de timp pentru mesterit si am facut doua protectii de brat pt. cei doi pitici. Maine poate apuc s-o termin si pe a mea.
Scuze pt pozele naspa cu telefonul, am sa pun maine altele mai bune. Sunt doua foi de piele, una de toval natur si una de piele marmorata subtire, ceruita. fixate cu adeziv, urmeaza sa le si cos cinv voi avea ceva vreme. Daca vi se pare interesant modelul, pot sa postez schita.

Image

Image

Image

Image

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: protectii brat

Post by cristian_iepure » 17 Nov 2008, 06:31

cliseu (sita serigrafica) - cauta o "pila" la un atelier de serigrafie si ti le face relativ ieftin, iti faci modelul care iti place, apoi intizi vopseaua cu racleta peste suport si cam asta e...

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: protectii brat

Post by cristian_iepure » 20 Nov 2008, 18:46

Alte poze cu protectiile terminate, nu le voi bate capse de trecere, pe a mea o voi face cu capse aurii.

Image

Image

Image

Image

cristian_iepure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: protectii brat

Post by cristian_iepure » 21 Nov 2008, 04:37

nuanta de pe foaia de piele din spate foarte deschisa, iar cea de pe foaia fata sa ramana din pielea aceea marmorata? Momentan am sa o termin si pe a mea, apoi daca prind ceva piele deschisa la culoare mai fac una. Vreau sa fac si o tolba chinezeasca din aceeasi piele, cu sistem de prindere si pe sold si in spate.

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: protectii brat

Post by akila » 21 Nov 2008, 19:10

Foarte faine.....bravo....a inceput sa se ridice stacheta....asta e super..

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: protectii brat

Post by dady » 21 Nov 2008, 23:40

foarte faine aparatorile, o singura sugestie, defapt cum as fi facut eu, partea cu siretul care strange pe brat as fi facut-o mai simpla... mult mai simpla, as fi mers pe ideea sa se poata strange doar cu o mana, dar daca te descurci si asa e super.. oricum imi place cum e lucrata, spor in continuare

Post Reply