3 in 1 (dar nu e instant)

Tolbe, tinte, protectii...
Post Reply
dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34
3 in 1 (dar nu e instant)

Post by dady » 18 Nov 2008, 21:21

ii spuneti cum vreti, lucrez la ea cam de vo' saptamana, a durat mai mult si din cauza timpului si din cauza ca a tre sa o cos toata de mana :( alta sigur nu mai fac :))). Am vazut pe net un model de geanta pt iesiri in natura si m-a inspirat, dar am vrut sa fac ceva mai mult, asa ca am facut si un "suport" pt riser care se prinde cu suruburile folosite si la prinderea bratelor si o "tolba"(de tras) pe spatele gentii, am facut si o husa pt telefon si una pt aparatul foto. Urmeaza sa mai fac husa pt riser, husa pt bratele arcului care vor fi prinse de cureaua care vine pe umar si un tub imbracat in acelasi material pe post de tolba (de carat). Am folosit acelasi material din foaie de cort primit de la Florin mai demult si restu ce e de culoare neagra e cumparat :) Pt intarire am folosit folie de parchet de 3mm intre 2 foi de cort. Mai pun poze cand o termin... enjoy

Image
Image
Image
Image

mai multe poze

viezure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: 3 in 1 (dar nu e instant)

Post by viezure » 19 Nov 2008, 11:51

Salut,

E pur si simplu super arata ca alea din comert afcute de masinarii si dc nu spuneai ca e facuta de mana nu imi dadeam seama..cred si eu ca a durat mult constructia..la mai multe!
Oricum un lucru e sigur ai ceva timp liber ca sa faci treburile astea si tare mi-as dori sa invat cum poate o sa am si eu :)

Numai bine,

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: 3 in 1 (dar nu e instant)

Post by dady » 19 Nov 2008, 11:55

mersi, da a durat ceva timp dar sa nu crezi ca de la 10-11 noaptea pina pe la 1:30-2 e timp liber pt mine :))) si NU, nu la mai multe ca asta mi-a ajuns, crede-ma :)

viezure
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: 3 in 1 (dar nu e instant)

Post by viezure » 19 Nov 2008, 12:25

:) oricum e o treba excelenta dar sa nu iti mai scarifici somnul ca nu o sa mai ai tinta dupa aia :)

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: 3 in 1 (dar nu e instant)

Post by dady » 04 Dec 2008, 09:45

Salutare, in sfarsit am terminat-o si am mai facut cateva poze. Am facut husa pt brate (detasabila), am schimbat structura gentii, am schimbat breteaua care vine pe umar, am mai adaugat cateva agatatori si am mai adaugat un magnet in zona in care vin varfurile sagetilor. Cel mai mult am lucrat la a 2-a cusatura peste tot pt intarire (tot de mana, mi-au ajuns degetele stropitoare dar a meritat)... enjoy

Image
PS1: click pe imagine pt mai multe ;)
PS2: imi cer scuze pt poze dar mi le-am facut singur :(

metzger
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: 3 in 1 (dar nu e instant)

Post by metzger » 17 Nov 2009, 21:44

sagetile verzi care erau in tolba sunt ghintuite?

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: 3 in 1 (dar nu e instant)

Post by dady » 17 Nov 2009, 23:05

? care sageti verzi?

Post Reply