PAHARE DIN CORNURI

Marochinarie, sculptura, turnatorie, calarie, x-ie
Post Reply
csoka78
Membru al forumului
Membru al forumului
PAHARE DIN CORNURI

Post by csoka78 » 04 May 2011, 19:11

Uitind pe forum am luat si eu inima intre dinti si am inceput sa fac rost de cornuri si sa fac din ele cele mai simple lucruri pe care se poate face (ca si incepator:)),si iata ce am reusit.Nu multe sau lucruri marate dar pina acum cine a vazut a fost multumit si a placut.Cu aceasta ocazie am sa postez si eu citeva poze din lucrarile gata facute si cele nefacute inca.

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: PAHARE DIN CORNURI

Post by cipm66 » 05 May 2011, 07:41

Ceva imagini ne pui si noua?

Cand eram mic am incercat dintr-un corn de vaca sa fac un pocal... insa nu am reusit sa-l curat bine in interior deoarece am dorit sa pastrez varful cornului netaiat.
Tu cum ai procedat?
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

csoka78
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: PAHARE DIN CORNURI

Post by csoka78 » 18 May 2011, 08:18

csoka78 wrote:Uitind pe forum am luat si eu inima intre dinti si am inceput sa fac rost de cornuri si sa fac din ele cele mai simple lucruri pe care se poate face (ca si incepator:)),si iata ce am reusit.Nu multe sau lucruri marate dar pina acum cine a vazut a fost multumit si a placut.Cu aceasta ocazie am sa postez si eu citeva poze din lucrarile gata facute si cele nefacute inca.
Image

csoka78
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: PAHARE DIN CORNURI

Post by csoka78 » 18 May 2011, 08:22

csoka78 wrote:
csoka78 wrote:Uitind pe forum am luat si eu inima intre dinti si am inceput sa fac rost de cornuri si sa fac din ele cele mai simple lucruri pe care se poate face (ca si incepator:)),si iata ce am reusit.Nu multe sau lucruri marate dar pina acum cine a vazut a fost multumit si a placut.Cu aceasta ocazie am sa postez si eu citeva poze din lucrarile gata facute si cele nefacute inca.
Image
Image Image Image

csoka78
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: PAHARE DIN CORNURI

Post by csoka78 » 18 May 2011, 08:47

csoka78 wrote:
csoka78 wrote:Uitind pe forum am luat si eu inima intre dinti si am inceput sa fac rost de cornuri si sa fac din ele cele mai simple lucruri pe care se poate face (ca si incepator:)),si iata ce am reusit.Nu multe sau lucruri marate dar pina acum cine a vazut a fost multumit si a placut.Cu aceasta ocazie am sa postez si eu citeva poze din lucrarile gata facute si cele nefacute inca.
Image
2 buc.diferite ;unul in faza in care mai necesita o slefuire fina si dupa care cu un cutit bine ascutit sau ciob de sticla si se face ultima lucrare pina cind suprafata va arata de parca ar fi lacuit

csoka78
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: PAHARE DIN CORNURI

Post by csoka78 » 18 May 2011, 08:49

csoka78 wrote:
csoka78 wrote:Uitind pe forum am luat si eu inima intre dinti si am inceput sa fac rost de cornuri si sa fac din ele cele mai simple lucruri pe care se poate face (ca si incepator:)),si iata ce am reusit.Nu multe sau lucruri marate dar pina acum cine a vazut a fost multumit si a placut.Cu aceasta ocazie am sa postez si eu citeva poze din lucrarile gata facute si cele nefacute inca.
Image
Image 4 buc. gata facute si se pot bea din ele .nu au miros deloc si sint curate

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: PAHARE DIN CORNURI

Post by Dediu00ro » 18 May 2011, 10:16

Foarte misto!, chiar daca nu sunt curate daca bagi tiuca in ele vor deveni curate :d. Si mai ai si avantajul ca nu se sparg dupa ce ai dat pe gat un corn de tiuca!.
Show without showing what u know without knowing

csoka78
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: PAHARE DIN CORNURI

Post by csoka78 » 18 May 2011, 13:31

Dediu00ro wrote:Foarte misto!, chiar daca nu sunt curate daca bagi tiuca in ele vor deveni curate :d. Si mai ai si avantajul ca nu se sparg dupa ce ai dat pe gat un corn de tiuca!.
ai dreptate dar mai degraba prefer sa beau vin deoarece si cel mai mic are 1,70ml,si al meu pers.pe care folosesc are 2.4ml.

Post Reply