Cum se "sufla" cu argint?

Marochinarie, sculptura, turnatorie, calarie, x-ie
User avatar
soimu`
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:54
Joined:24 Sep 2007, 10:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::arad dar e prea scurt
Location:Arad
Re: Cum se "sufla" cu argint?

Post by soimu` » 08 Apr 2012, 11:09

am cumparat si eu o instalatie italiana de electroliza pentru a croma anumite piese (mici, ce are cuve de 15/35/20 cm)
cand am ajuns la procurarea substantelor..totul a murit instant, pt ca nu ai cum sa cumperi decat dupa ce iti faci autorizatie de mediu....care implica costuri, acte si relatii
acum instalatia e depozitata si ma uit la ea ce piesa minunata si inutila am
8-}
caprioarele moarte din jud Arad.
toti stiu ca a fost o chestie premeditata de un mare latifundiar din zona ( prieten la catarama cu Iliescu Ion) si care a cumparat legal 8 tone (opt tone) de otrava de soareci care a fost aruncata pe camp, pe marginea drumului etc
otrava este de contact, este deosebit de periculoasa si este inca pe camp...urmand sa intre in panza de apa freatica
intre timp, politia (inteligenta si pe faza) a inceput instumentarea de dosare DE BRACONAJ pentru caprioare.... nu de distrugere
cred ca va dati seama ca nu o sa poata dovedi ca cineva a omorat cu intentie animalele sa le duca acasa sa faca salam...
scuze de offtopic
ps
daca cineva are substantele necesare, eu ma ofer sa efectuez operatiunile pe instalatia detinuta

User avatar
deceneus
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:174
Joined:06 Dec 2008, 18:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Brasov
judet:Brasov
Varsta:46

Re: Cum se "sufla" cu argint?

Post by deceneus » 14 Apr 2012, 09:11

aici puteti gasi aparatura si substantele necesare acoperirilor galvanice

http://www.carrusexpert.ro/ro/index.php ... &Itemid=58
"Somewhere in the world someone is training when you are not. When you race him, he will win."

Post Reply