Asociatia de tir traditional si olimpic cu arcul Napoca

Anunturi legate de sanatatea forumului
Post Reply
User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:
Asociatia de tir traditional si olimpic cu arcul Napoca

Post by cristiflorin » 19 Jun 2010, 12:50

„Asociaţia de Tir Tradiţional şi Olimpic cu Arcul Napoca” (ATTOAN ) are ca scop promovarea şi practica tirului cu arcul in toate formele sale, olimpice dar şi tradiţionale, şi cercetarea construcţiei arcurilor şi săgeţilor tradiţionale specifice diferitelor popoare care le-au folosit de-a lungul istoriei.
ATTOAN este o asociatie legal constituita si a obtinut personalitate juridica in 25 mai 2010, fiind inscrisa la Judecatoria Cluj-Napoca prin incheierea 8959/2010. Sediul se afla in Cluj-Napoca, pe str. Al Vlahuta 26, ap 40.

Cel mai probabil, in luna iulie vom face o deschidere oficiala, cu presa, si asa mai departe.

Pina atunci, toti cei interesati de activitatea asociatiei ne pot conctacta prin telefon sau mail. Este in interesul tuturor ca cei care doresc sa sa inscrie in club sa o faca acum. Taxa de inscriere este de 50 ron (daca vrem sa promovam acest sport trebuie sa contribuim la baza materiala a clubului). In functie de numarul celor care se vor inscrie pina la deschidere si in cele 1-2 luni de la deschidere, vom putea stabili bugetul de inchiriere a terenului si a salii de sport la iarna. Dupa cum stiti, chiriile sunt destul de costisitoare. Ne-am propus ca pentru inceput sa stabilim un antrenament saptaminal,

Asadar, contactati-ne pentru detalii si cu detalii. Daca aveti arc, daca intentionati da va achizitionati arc, ce stil va intereseaza, daca doriti sa faceti performanta sau doar agrement, samd.

Presedinte
Mugur Bogatean 0745890368
Secretar
Cristian Tiple tel 0744176844
cristiflorin@yahoo.com
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
morometeb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:316
Joined:29 Mar 2010, 12:28
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:Cluj
Varsta:32
Location:Turda
Contact:

Re: Asociatia de tir traditional si olimpic cu arcul Napoca

Post by morometeb » 22 Jun 2010, 18:27

Count me in. 8->
Imi pare rau daca transform toata treaba asta cu arcurile intr-o obsesie. Credeti-ma, in interiorul meu sunt mult mai obsedat. Nu am postari din doua motive: 1. experienta mea in domeniu e, vorba ceea, sublima dar lipseste cu desavarsire; consider ca trebuie ori sa construiesc arcuri ori sa trag cu arcul ca sa ma pot macar socoti un arcas, or eu n-am facut nici una nici alta, 2. nu-mi doresc absolut deloc sa devin ridicol, agasant sau doar vanator de puncte in ierarhia forumului. Vreau sa trag cu arcul. Florin Filipasu m-a sfatuit sa incerc sa construiesc ceva. Am citit si recitit posturile (apropo, faceti o treaba excelenta. toti), insa nu ma simt pregatit sa incep. Gasesc mereu scuze: n-am lemn uscat, n-am un spatiu pe care sa-l umplu de rumegus, n-am scule, n-am timp, nu stiu cum se face asta, nu stiu de ce aia, daca nu-mi iese din prima, etc... Toate - scuze ieftine. Cert e ca n-am construit deocamdata nimic. :-
Stiu, daca vreau doar sa trag se organizeaza intalniri/concursuri la care pot participa/asista. Mi-e greu s-o fac. Nu mi-as gasi locul intr-o gasca adunata de 1 mai sa povesteasca, sa rada, sa manance o slanina fripta si/sau sa bea o bere. Mi se pare ca locul acela trebuie castigat. Cat despre concursuri... daca sunt asa de parlit ce sa mai caut si la concursuri. Sa ies ca paduchele pe frunte, nu? :P
In sfarsit... chiar imi pare rau daca stresez. Mai mult de atat nu pot autocenzura. Poate obsesia acceptata mai sus ma impiedica sa vad ca lucrurile decurg firesc, si nu este nicio conspiratie impotriva mea. Deci...
Count me in!
A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!

Robert E. Howard - The Song of the Bossonian Archers
http://blogmoromete.blogspot.com

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Asociatia de tir traditional si olimpic cu arcul Napoca

Post by dady » 23 Jun 2010, 01:12

TOTAL GRESIT!
experienta mea in domeniu e, vorba ceea, sublima dar lipseste cu desavarsire; consider ca trebuie ori sa construiesc arcuri ori sa trag cu arcul ca sa ma pot macar socoti un arcas, or eu n-am facut nici una nici alta
daca nu te apuci odata de unde sa vina experienta???
nu-mi doresc absolut deloc sa devin ridicol, agasant sau doar vanator de puncte in ierarhia forumului
ridicol?? nu vad de ce, agasant nici atat si pt postari nu am auzit sa se dea vreun premiu, daca e si nu stiam tre sa trag mai tare:))
insa nu ma simt pregatit sa incep
asa nu o sa te simti niciodata, incepe si ne spui apoi cat esti de pregatit ;)
Gasesc mereu scuze
cauta si solutii ca si d-alea se gasesc;)
Mi se pare ca locul acela trebuie castigat.
locul ala il castigi doar prin prezenta
daca sunt asa de parlit ce sa mai caut si la concursuri.
ce sa cauti? cauti alti parliti.. cum sunt eu de ex (asta asa sa nu-i lezez si pe altii :)) )

nu ar trebui sa ne consideri super arcasi, f multi sunt la nivelul tau si cativa unpic mai sus dar nu cred ca sunt in momentul asta varfuri de care tre sa te simti inferior ci doar persoane care au ceva mai multa experienta si de la care sa inveti cum toti invatam unii de la altii. nu cred ca este vun guru p-aici care sa le stie pe toate.

numa bine

User avatar
Pisic
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:471
Joined:22 Dec 2007, 16:29
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:cluj

Re: Asociatia de tir traditional si olimpic cu arcul Napoca

Post by Pisic » 23 Jun 2010, 18:43

haide cand se mai face o iesire la hoia,poate gasesti pe careva cu un lemn si iti mai arata un alta.....as aduce eu lemn,da ii cam greu,stau in partea aialalta a clujului

apropo.....mi-e cam dor de o iesire....nu facem nimic? :D
' NOSTRUM VIRET ROBUR ' -Our strength is as a green tree.

Post Reply