Evaluare topic

Anunturi legate de sanatatea forumului
Post Reply
User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49
Evaluare topic

Post by cipm66 » 26 Oct 2012, 21:48

Cum sunt pasionat de multe... am ajuns sa fac pasiune si pentru modificarea forumului.
De astazi exista posibilitatea de a acorda un "numar de stele" unui subiect.

Este diferit de "multumesc" ;) Acela este asa pentru a va arata multumirea pentru ce a postat cineva chiar daca continutul nu este stralucit.

Evaluarea are ca scop stabilirea unui scor care sa-l ajute pe un vizitator nou sau pe cineva care cauta o informatie specifica, sa-si faca o idee despre cat la obiect este sau nu acel subiect.

Ex. daca un subiect cu tema "cum se lipesc penele" contine mai mult mesaje de complezenta si nimica la obiect se poate evalua cu o stea sau nici una.
la alt un post asemanator in care explica la obiect procedure se poate evalua cu maximum de 6 stele.
evaluare_topic_in_post.jpg
La o eventuala cautare, uitandu-ne la lista putem sa alegem mai usor care post este mai concludent.
evaluare_topic.jpg
Am incercat sa explic pentru cei care nu stiu cum este cu evaluarea.

Si cum de postat nu se mai posteaza, poate mai dati un click de evaluare la cate un post vechi care vi se pare interesant, pentru a-i ajuta pe altii.

Am setat sa poata fi evaluate cateva forumuri din Arcuri si din Sageti. Va las voua placerea sa le descoperiti.
Pot evalua doar Admini, Constructorii de arcuri si Userii inregistrati.

O seara buna la toti!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Evaluare topic

Post by domide » 27 Oct 2012, 00:25

No asa da. Acum, sa ne apucam de postat subiecte cu adevarat importante :))


Cipri, din nou un mare plus adus forumului. Multumim.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

supernova
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Evaluare topic

Post by supernova » 27 Oct 2012, 01:01

Foarte fain, desi ar trebui limitata optiunea la doar anumite sectiuni ale forumului.

Later edit: am recitit postul initial si am priceput :))

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: Evaluare topic

Post by cipm66 » 27 Oct 2012, 08:47

Am modificat numarul de stele :)
Cum suntem invatati sa notam de la 1-10 am modificat numarul de stele. Se poate evalua un topic cu maxim 10 stele.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

Post Reply