Album foto

Anunturi legate de sanatatea forumului
Locked
User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49
Album foto

Post by cipm66 » 04 May 2014, 17:13

ciprian muntean wrote:
gabizi wrote: Va rog nu-i pedepsiti pe cei fara Feisbuc, puneti pozele si pe forum! [-o<
Daca mi se dau niste URL-uri si dreptul de a le publica, ma ofer eu sa ma ocup de postarea pe forum, "spre binele comunitatii" :)

Cel putin atata... ca pareririle de rau pentru lipsa de la intalnire... o sa le tin pentru mine :)
Am revenit :)
Nu "sagetez galbenul", nu am reusit nici sa va sagetez urechile cu muzicuta, la focul de tabara... insa putin ma pricep la astea virtuale :P

Am reusit insa sa integrez mecanismul de la PicasaWeb in forumul nostru, asa ca incepand de astazi daca imi furnizati imagini le pot posta pe forum asa cum am facut cu imaginile provenite de la Ioana ^:)^ . Le-am copiat de pe FB si le-am pus in albumul nostru.

Probabil nu este foarte rapid dar functioneaza si cel mai important avem 20G free de la Google.
Albumul nu este vizibil daca nu esti logat,

Pana la o intlanire reala, va imbratisez pe toti! >:d<

Ah, da sa nu uit, URL-ul de access este cipm_albums.php (sper sa functioneze .... :D)
Dupa ce se afiseaza o imagine puteti vizualiza celelalte imagini, dand click in partea dreapta sau stanga a imaginii deschise. Pentru reveni in pagina, click "close" in partea de jos.
ex:
album_navigare_img.png
ps.
avand in vedere ca am o trista experienta cand "cineva" a cerut ca toate imaginile "lui" sa fie scoase din forum, va anunt (fara suparare) ca daca "donati" imagini de la intalniri pentru a fi puse in albumul accessibil tuturor membrilor logati, acelea acolo vor ramane "batute in cuie", atata timp cat va exista forumul.
Am patimit mult, impreuna cu Moromete pentru a curata forumul si nu vreau sa o mai iau de la capat.
:)>-
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: Album foto

Post by cipm66 » 23 May 2014, 18:39

In submenu-ul unde exista linkul catre convertor, am pus si un link catre album.
link_album.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

Locked