O idee...

poze, linkuri, subiecte pe care nu le poti cataloga in nici un alt subiect ...
Post Reply
akila
Membru al forumului
Membru al forumului
O idee...

Post by akila » 03 Nov 2007, 15:04

Salut....ma uitam pe forum-urile astea din afara si la unul dintre ele am intalnit o chestie foarte faina, mie personal mi-a placut foarte mult.IN fiecare luna se alege arcul lunii, prin vot.Sunt 2 sectiuni: Self- bow(aici intra arcurile cu backing,adica,cu tendon,matase,in,etc), si cele laminate.Si se inscriu in acest concurs daca pot sa-i spun asa,toate arcurile care s-au construit in acea luna, si bineinteles care au fost postate pe forum.POzele trebuie sa contina si un" full draw", si sa fie cat de cat clare, si normal si niste poze cu detalii de la maner, varf,etc.Acuma stiu ca la noi nu se prea preteaza genul asta de concurs, pentru ca nu suntem la fel de multi membri ca pe forum-ul lor, si nici nu se construiueste la fel de mult ca acolo, dar ma gandesc ca am putea adapta cumva chestia asta si sa gasim o varianta, asta daca va place ideea.Acolo vreau sa spun ca in luna octombrie au participat 20 de arcuri la self bow, si vreo 7 la laminate.Repet, nu putem sa ne comparam,dar ma gandesc ca in felul asta poate ar incepe si la noi lumea sa construiasca mai mult, si sa prinda drag de chestia asta.E doar o idee, poate veniti si voi cu imbunatatiri, sau cu alte sugestii,oricum eu zic ca ar fi super asa un concurs la noi pe forum.MAcar odata pe an, sau la 6 luni...nu stiu...astept pareri.Numai bine.Nu stiu daca am postat unde trebuie topicul asta....daca nu scuze...

akila
Membru al forumului
Membru al forumului

Post by akila » 03 Nov 2007, 22:52

He heee....deja devine interesant :lol: ,da ma gandesc ca ar fi fain sa fie ceva permanent,,,asa ca nu e bine sa ne incurajezi cu premii de astea....ca o ne obisnuim si pe urma ce te faci??? :wink:

User avatar
anasazzy
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:441
Joined:03 Nov 2007, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::bucuresti
judet:----
Varsta:43
Location:BUCURESTI
Contact:

Post by anasazzy » 04 Nov 2007, 17:31

sint pentru . chiar si fara premiu ,tot este ceva interesant.avind in vedere ca noi avem timp liber mai putin decit afara ,cred ca 6 luni ar fi binisor

Post Reply