Scribul Arcasilor

poze, linkuri, subiecte pe care nu le poti cataloga in nici un alt subiect ...
Post Reply
User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49
Scribul Arcasilor

Post by cipm66 » 10 Feb 2013, 17:29

Salutare,

Sper sa nu supere pe nimeni, insa de ceva vreme ma batea gandul sa fac o noua sectiune pe site-ul meu. Am luat aceasta decizie, fiindca in cadrul forumului nu aveam suportul tehnic pentru asa ceva.

Scopul sectiunii este de a aduna la un loc informatia, structurata pe categorii. Intr-un topic, informatia poate fi afisata disparat si poate mai greu de urmarit. Tendinta mea este de a-i dat forma unui articol cu text si imagini.

Sectiunea se numeste Scribul Arcasilor (Despre Scribul ) si momentan este in faza de inceput, crearea structurii, etc.

Daca sunt doritori care sa participe, sunt bineveniti! Chiar si daca nu vor avea timp de trimitere de articole si imagini. Ma voi ocupa eu de tot. Nu ma intelegeti gresit, doresc doar sa fac informatia mai accesibila si nicidecum sa-mi asum meritele pentru ceva ce nu merit.

In momentul in care voi strange ceva informatie, o sa ma gandesc cum putem sa o facem accesibila dintr-o pagina a forumului (ceva asemanator cu pagina Convertorului)
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: Scribul Arcasilor

Post by cipm66 » 11 Feb 2013, 08:12

Bun, ma bucur daca am fost inteles.

Materialele care se vor publica vor fi impartite in mai multe categorii conform structurii existente:
1 - comunitate
* poate contine scurte descrieri si linkuri catre forumuri, cluburi, asociatii fara nici o discriminare (mai putin site-urile pur comerciale care nu promoveaza/sustin activitatile sportive in domeniu.
2 - biblioteca-filme
* filme personale sau linkuri de pe site-uri publice care sunt specifice arcasiei.
3 - biblioteca-documente
* documente sau linkuri specifice domeniului.
4 - tutoriale
* articole test imagini in care se prezinta modalitati de executie
5 - dispozitive
* dispozitive folosite de voi sau linkuri catre documente publice
6 - in vitrina
* imagini de calitate cu arcuri, sageti, accesorii care sa fie prezemtate. Acestea trebuiesc sa fie trimise de autori sau cu acceptul autorilor.

Obligatoriu trebuie specificata sursa in cazul documentelor publice sau autorul in cazul unui articol scris de voi.
Daca doriti sa contribuiti si aveti pe site un post care contin imagini de calitate (sau legaturi catre ele) impreuna cu o descriere care sa se incadreze intr-una din categoriile de mai sus, puteti sa-mi trimiteti un URL si le voi prelua eu de acolo. In acest caz articolul va indica username-ul userului care a postat si URL-ul catre postul de pe forum.

Pentru a-mi putea organiza munca, va rog sa trimteti un mail la adresa cipm66@gmail.com iar subiectul sa contina scrib-{categorie]. Dupa cum sunt afisate mai jos:

scrib-comunitate
scrib-biblioteca-filme
scrib-biblioteca-documente
scrib-tutoriale
scrib-dispozitive
scrib-in-vitrina

documentele pot fi text sau pdf
imaginile 1024x768 (voi face eu thumbnails-urile)

In cazul in care aveti propuneri de imbunatatire a acestei sectiuni va rog sa-mi dati un PM.
Sper sa reusesc (reusim) ce mi-am propus si sa fie de folos cat mai multora dintre noi si nu numai.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: Scribul Arcasilor

Post by cipm66 » 14 Mar 2013, 20:16

Caline, nu pot sa zice ca nu ai dreptate. Problema este ca proiectul a inceput initial intr-un moment in care nu stiam daca forumul mai exista sau nu, si era doar dorinta mea de a pastra o parte din informatie. Am folosit termenul de scrib pentru imbunatatirea search-ului... acesta fiind oarecum universal.

Acuma, citind ce ai scris... nu pot zice ca nu ai dreptate, desi in anumite momente este o munca de "sclav".

As putea sa schimb menu-ul de pe forum, insa pe site-ul meu o sa ramana acelas termen din motivele de mai sus.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

Post Reply