protest

poze, linkuri, subiecte pe care nu le poti cataloga in nici un alt subiect ...
Locked
User avatar
cipri
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:257
Joined:17 Feb 2013, 13:33
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::santander
judet:cantabria
Varsta:36
protest

Post by cipri » 24 Mar 2013, 23:44

Buna seara . Nu prea am vrut sa deschid acest subiect dar nu mai ma pot abtine dupa ce am citit pe forumul arcasii liberi niste mesaje ,din punctul meu de vedere de luat in balon la adresa lui Greuceanu cu privire la arcul Dacic precum si insinuari la adresa altor persoane ,precum si pentru faptul ca desi se numesc arcasii liberi de fapt sunt niste TIRANI CU MAJUSCULE pentru ca dupa ei nu poti posta pe forumul lor un arc daca inprealabil l-ai postat pe alt forum precum si faptul ca citesti cite un mesaj scris de Maestro dar sun fisiere pe care nu le poti vedea ,cica nu ai autoritatea necesara pentru tot mesajul, precum si faptul ca au mesaje in care se fac sondaje de opinie asupra unor arcuri dar defapt nu poti vota daca iti place sau nu ,sau ca inchid un topic atunci cind au ei chef dupa ce un ultim mesaj lasat de administrator face reclama sa cumpere cineva arc de la Arcasii liberi pentru a nu mai putea oferi acelei persoane o alta alternativa de arc. Am atit sa le spun : cum va asterneti asa dormiti si tot ce faceti mai devreme sau mai tirziu o sa repercuteze intr-un fel sau altul bun sau rau.Domnilor dictatura a cazut acum ceva ani in urma .DESTAPTATE ROMANE!

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: protest

Post by Dediu00ro » 25 Mar 2013, 01:10

Buna seara , Cipri vad ca pana la urma am avut dreptate cind am spus acuma mai mult timp in urma, ca trebuie sa te implici in situatiile astea la care am ajuns. Totusi forumul arcasii liberi nu e un forum, e doar un site controlat si administrat dupa cum vor cei care il controleaza. Poate ar vrea sa creeze impresia ca este un forum, dar in realitate nu este.
Deci prin urmare cei care vor sa acceseze si sa utilizeze acel site trebuie sa aive un anumit comportament, dat de regulile de conduita interioara. Care se aplica dupa cum vor unii si cand vor unii. Iar cand spun unii ma refer la cei care controleaza site'u. Si fiecare utilizator se expunde la riscu asta.

Eu as putea sa spun multe despre Maestro si Filipas poate chiar cele mai multe.

Dar mie imi place sa trag cu arcu, imi place sa construiesc arcuri, am asa o placere si o dorinta de a face lucrurile astea. Incat nu am sa las pe altii sa imi puna piedici, sa imi distraga atentia de la drumul cel bun pe care suntem. Astea sunt lucrurile importante pe care trebuie sa tinem ochii nu pe minciuni/tampenii/aruncatu cu noroi.

In ceva timp tirul cu arcu o sa fie mare in Romania, nivelul tragatorilor creste, nivelul constructorilor creste. Intalnirile cresc la o rata foarte mare, fata de alte sporturi/activitati la care am participat eu. Asta ma bucura si cred ca de abia acuma suntem pe drumul cel drept, iar toate lucrurile astea de care spui nu fac decat sa incetineasca progresul, si fiecare gind pierdut la rautatile altora ne fura din timp si energia pe care o avem sa realizam cea ce vrem.
Show without showing what u know without knowing

User avatar
morometeb
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:316
Joined:29 Mar 2010, 12:28
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:Cluj
Varsta:32
Location:Turda
Contact:

Re: protest

Post by morometeb » 25 Mar 2013, 01:27

Ce cred altii despre mine nu e problema mea!!! Meditati, va rog!
A long bow and a strong bow,
And let the sky grow dark.
The nock to the cord, the shaft to the ear,
And a foreign king for a mark!

Robert E. Howard - The Song of the Bossonian Archers
http://blogmoromete.blogspot.com

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: protest

Post by cipm66 » 25 Mar 2013, 10:39

Fiecare dintre noi se concentreaza pe ce-i place si stie sa faca mai bine.
Asa cum televizorul are butonul de close si browserul afiseaza doar ce doresti tu. Cand ceva nu-ti convine, alege optiunea "close".

Deja am pierdut prea mult timp, iar Sorin a punctat foarte bine:
Dediu00ro wrote:fiecare gind pierdut la rautatile altora ne fura din timp si energia pe care o avem sa realizam ceea ce vrem.
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

User avatar
cipri
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:257
Joined:17 Feb 2013, 13:33
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::santander
judet:cantabria
Varsta:36

Re: protest

Post by cipri » 25 Mar 2013, 16:28

Aveti dreptate asa trebuie sa fac doar ca uneori ma cam incalzesc si nu pot sa tac.Din punctul meu de vedere acest topic este inchis.un salut Cipri.

User avatar
philip
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:87
Joined:12 Jul 2010, 14:59
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:36
Contact:

Re: protest

Post by philip » 26 Mar 2013, 12:51

Salut Cipri, salut tuturor!
Cipri, inca nu ai vazut nimic...(mai sunt pe net cateva dovezi ale spiritului si moralei baietilor alora). Tu te-ai alaturat noua(forumului), daca nu ma insel, abia dupa scindare. Protestul tau e laudabil si il sustin dar vorba lui Sorin(bine spus Sorine), pe meizerii nu merita consumata energia. Vorbind in felul acela, vorbesc de fapt despre ei, nu despre altcineva.(daca arunci cu rahat, inseamna ca duci destul de mult in tine.So...) Sa fie ei sanatosi ca noi ne vedem de ale noastre.
Sa ne vedem cu bine!
"...Omul ar trebui,macar din cand in cand, sa faca un efort intens si consecvent de gandire. "Fii cuminte!" nu inseamna in fond altceva decat "Fii cu minte!", gandeste, ras-gandeste si razgandeste-te! ..."

User avatar
cristiflorin
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:223
Joined:24 Nov 2012, 01:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::cluj
judet:Cluj
Varsta:31
Contact:

Re: protest

Post by cristiflorin » 26 Mar 2013, 14:48

Mentalitate de secta, discurs de secta, comportament de secta: The church of the latter day archers. Noroc ca unii se mai trezesc, e bine si mai târziu decât niciodată. Mi-am amintit de clipul asta genial http://www.youtube.com/watch?v=mnNSe5XYp6E . Toate asemanarile sunt intimplatoare...

User avatar
IT_support
Site Admin
Site Admin
Posts:63
Joined:01 Nov 2012, 19:01
Contact:

Re: protest

Post by IT_support » 26 Mar 2013, 16:04

Miroase a "incendiu"...
Trec putin peste atributiunile mele si inchid topicul.
Pana cand admininstratorul va decide daca am facut bine sa nu :)

administrator
Site Admin
Site Admin
Posts:29
Joined:07 Dec 2012, 11:27

Re: protest

Post by administrator » 26 Mar 2013, 20:39

Va salut!
Multumesc administratorului tehnic pentru sprijin. Topicul ramane in continuare inchis, dar vreau sa fac niste observatii/precizari.
In primul rand (si cel mai important): Cipri, protestul tau poate fi justificat, nu si solutionat. Din cate stiu regula "exclusivitatii" (prima data postezi acolo si dupa o saptamana postezi oriunde altundeva) a fost anuntata inca de la inceput. Regula impartirii membrilor pe categorii este de asemenea la vedere si ar trebui sa aiba rolul de a stimula membrii sa construiasca. Asociatia lor are si interese comerciale, deci nici promovarea produselor proprii nu poate fi de condamnat. In general in orice tip de asociatie, virtuala sau reala, sunt niste reguli scrise, sunt altele sugerate, sunt ierarhii, interese, mijloace si (desigur) asociatii rivale. Cine nu e de acord cu regulile de pe arcasii-liberi n-are decat sa evite “incinta”. Sunt persoane care sunt membri si pe forumul nostru si pe arcasii-liberi si pe arcuri-Romania. Nu putem cere nimanui sa aleaga ori… ori… Nu putem cere nimanui sa-si declare oficial pozitia. Noi suntem Arcasii Romaniei, nu suntem ArcasiiCareNu-iSuferaPeCeiAlCarorNumeNuVaFiRostit. Avem un regulament si un crez si dupa ele ne croim calea. Ce se intampla dincolo de gardul nostru… e dincolo.
Si calea de urmat e cea sesizata de cei care au raspuns: Dediu – resemnat, Moromete – tenebroso-filosofic, Cipri Muntean – concis, Philip optimist si un pic in eroare (Cipri a fost si arcas.ro, deci are o idee despre cat de tare e samburele de maslina), iar Cristi Tiple – nemilos. The church of the latter day archers mi-a picat ca berea dupa mici. Carevasazica… arcasii zilelor de pe urma… Superb!
Fiti buni si fiti bine!

Locked