Scoateti gogorita cu 40 de caractere va rog

poze, linkuri, subiecte pe care nu le poti cataloga in nici un alt subiect ...
Post Reply
User avatar
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:622
Joined:09 Oct 2007, 14:54
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Craiova
judet:Dolj
Varsta:31
Location:Craiova
Contact:
Scoateti gogorita cu 40 de caractere va rog

Post by Sharpshooter » 15 Dec 2013, 18:06

Draga conducere a forumului , va rog sa scoateti gogorita instituita de Filipas cu minim 40 de caractere , cateodata vrei sa scri doar un La multi ani sau un mesaj mai scurt , nu e un capat de tara , forumul nu creste in informatie daca eu pun 20 de puncte de suspensie dupa mesajul de La multi ani . Cateodata vrei (si este suficient si explicit ) sa scri un mesaj mai scurt . Nu am mai intalnit forum pana acum si am vazut destule in care sa fi conditionat la un anumit numar de caracatere . Va multumesc anticipat .
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts

User avatar
Ioana
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:104
Joined:27 Feb 2009, 11:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Cluj-Napoca
judet:Cluj
Varsta:30
Location:Cluj-Napoca

Re: Scoateti gogorita cu 40 de caractere va rog

Post by Ioana » 16 Dec 2013, 14:35

Sunt de aceeasi parere. 40 de caractere sunt cam multe.
Silence is golden unless you have children then silence is suspicious.

User avatar
florinarnaut
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:750
Joined:28 Sep 2008, 17:31
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Brasov
Location:Brasov
Contact:

Re: Scoateti gogorita cu 40 de caractere va rog

Post by florinarnaut » 17 Dec 2013, 00:20

Salut,
.....nu stiu daca e posibil dar ar fi interesant, ca la rubrica sau rubrici de genul:
"felicitari","la multi ani" sau ceva similar, s-o poti face fara prea mare "efort",iar la chestii mai complexe sau de natura tehnica, sa nu poti sa-ti dai cu parerea ceva de genul: "da","nu","cam asa"...cate 10 posturi la rand.
Pentru cei care sunt pe forum de ceva vreme, este suficient un caracter ca sa inteleaga cum stau lucrurile, pentru cei noi veniti sau vizitatori, nu cred ca sunt suficiente 40 de caractere... ;)

Numai bine!
"Traieste de parca n-ar muri niciodata, si apoi moare fara sa fi trait"
- Dalai Lama -

User avatar
Parascythe
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:60
Joined:01 Aug 2011, 13:16
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Orastie
judet:Hunedoara
Varsta:42
Location:Orastie, jud Hunedoara
Contact:

Re: Scoateti gogorita cu 40 de caractere va rog

Post by Parascythe » 17 Dec 2013, 14:03

Corect!.............!!!!!!!!!!!!!!!!! :d
"Between love and fantasy lies instinctive archery!"

User avatar
IT_support
Site Admin
Site Admin
Posts:63
Joined:01 Nov 2012, 19:01
Contact:

Re: Scoateti gogorita cu 40 de caractere va rog

Post by IT_support » 22 Dec 2013, 14:23

Sharpshooter wrote:Draga conducere a forumului , va rog sa scoateti gogorita instituita de Filipas cu minim 40 de caractere , cateodata vrei sa scri doar un La multi ani sau un mesaj mai scurt , nu e un capat de tara , forumul nu creste in informatie daca eu pun 20 de puncte de suspensie dupa mesajul de La multi ani . Cateodata vrei (si este suficient si explicit ) sa scri un mesaj mai scurt . Nu am mai intalnit forum pana acum si am vazut destule in care sa fi conditionat la un anumit numar de caracatere . Va multumesc anticipat .
Limitarea are un scop: evitarea inducerii in eroare a utilizatorului printr-un numar de posturi mare, fara continut sau evitarea incarcarii bazei de date prin "Denial-of-service attack". Nu este limitarea celui mai sus numit si exista pe alte forumuri in implementari diferite. Este adevarat ca daca acesta limitare se putea face doar pe anumite sectiuni ar fi fost minunat. Practic mini-chatul a fost creat pentru astfel de mesaje scurte.

Anyway, limitarea a fost reduse la 3 caracatere.

Nu exista "o conducere a forumului", fiecare incercam mentinerea comunitatii in modul in care ne pricepem mai bine (limitati fiind de cunostiintele si timpul liber pe care-l avem).
Un mesajul de genul "Se poate scoate limitarea numarului de caractere?" ar fi fost suficient.

Post Reply