Making a primitive bow

De la bustean la arc cu pasi mici, in poze.
(pune aici doar daca poti ilustra prin imagini!)
User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40
Re: Making a primitive bow

Post by domide » 26 May 2012, 22:37

"Ghid de constructie are 2 pagini cu 26 de subiecte, dintre care multe sunt linkuri postate de unii sau altii."
@Supernova, cred ca te referi la arcuri de tip "selfbow", daca este asa esti scuzat :)

Nu sunt putine indicatii despre asemenea arcuri, trebuie sa mai cauti si pe alte topicuri, informatii mai gasesti, cu rabdare..., eu am citit postari din 2009 (sau mai vechi oare???), si se discuta foarte mult despre selfbow. Sunt putini pe forum care au curaj sa se apuce de asa ceva, si stiu despre ce vorbesc. Daca vei incepe un arc, vei posta poze si vei pune intrebari, cu siguranta ei iti vor raspunde si pot sa te indrume pas cu pas.

Toate cele bune!

P.S. Pacat ca nu ajungi la Turda, te asteptam la Cioclovina, poate mai convingi ceva Timisoreni sau Aradeni, ca sunteti greu de adunat ;)
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

supernova
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Making a primitive bow

Post by supernova » 27 May 2012, 01:57

Salut, da, de selfbow era vorba si doar de rubrica Ghid de constructie, adica nu sunt atat de multe posturi aici incat sa fie pierdute posturile mai vechi. Stiu ca multe informatii se gasesc la rubrica Arcuri construite de membri, probabil acolo se intampla ceea ce spune Maestro. Cand o sa merg iarasi la sat ma voi apuca de treaba dupa indicatii, pe alun :)

Post Reply