Arc Fibra Fast Arrow

Munca mea.......
Post Reply
Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24
Arc Fibra Fast Arrow

Post by Dediu00ro » 06 May 2012, 01:07

http://www.youtube.com/watch?v=_cgE6S0v ... e=youtu.be
Cam tarziu dar asta e, un arc excelent facut de Florin pt Pescardeclean daca am inteles eu bine. Merge super 170 fps la 10gpp! are o senzatie unica la intindere....cred ca asta e formula pt arcurile de genul asta.
O treaba excelenta Florine =D> =D> =D> dar de abia astept sa vad unu ca asta dar cu fibra si cu siahuri cum stii tu sa faci!
Show without showing what u know without knowing

Shirak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:99
Joined:09 May 2009, 16:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:34
Location:Zalau

Re: Arc Fibra Fast Arrow

Post by Shirak » 06 May 2012, 14:58

sorine,
mi-ar placea sa vad arcul si in stare neincordata, fara coarda. liniile arcului fara coarda pusa sunt la fel de interesante si frumoase cat si gata de tras. :)

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: Arc Fibra Fast Arrow

Post by Dediu00ro » 06 May 2012, 20:32

Salut Shirak scuze dar nu am apucat sa fac poze si la arc fara coarda, poate are Florin pe acasa.... Oricum are reflex destul de mult, cam cat are arcul de corn facut de Cristi Opris, stocheaza foarte bine energie cinetica.
Show without showing what u know without knowing

Shirak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:99
Joined:09 May 2009, 16:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:34
Location:Zalau

Re: Arc Fibra Fast Arrow

Post by Shirak » 06 May 2012, 21:13

Dediu00ro wrote:Salut Shirak scuze dar nu am apucat sa fac poze si la arc fara coarda, poate are Florin pe acasa.... Oricum are reflex destul de mult, cam cat are arcul de corn facut de Cristi Opris, stocheaza foarte bine energie cinetica.
ah, nu-i nimic. poate pune Florin niste poze...

pescardeclean
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Arc Fibra Fast Arrow

Post by pescardeclean » 07 May 2012, 16:34

Astept arcul asta de ceva vreme, dupa ce il primesc am sa pun niste poze cu el. Imi place cum arata si ma bucur sa aud ca trage atat de bine. Poate la o viitoare intalnire am sa vin si eu sa puteti trage mai multi cu el si sa incerc si eu altfel de arcuri. Ii multumesc lui Florin pentru modul cum este lucrat, dar in special pentru modul in care lucreaza arcul. :d

pescardeclean
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Arc Fibra Fast Arrow

Post by pescardeclean » 17 May 2012, 11:43

Asa cum am promis si cu scuzele de rigoare pentru intarziere am sa postez pozele cu arcul fara coarda.
Image
Image

User avatar
cipm66
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:413
Joined:21 Feb 2009, 19:32
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Sibiu
judet:Sibiu
Varsta:49

Re: Arc Fibra Fast Arrow

Post by cipm66 » 18 May 2012, 08:08

Fain arcul, pare asa "finutz".

@Florin
Daca este turnat in matrita facuta de mine, abia acuma "inteleg de ce nu intelegeam curburile".
Only after the last tree has been cut down, only after the last river has been poisoned, only after the last fish has been caught, only then will you find - that money cannot be eaten. [Chief Seattle]

www.cmuntean.ro

Shirak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:99
Joined:09 May 2009, 16:30
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:34
Location:Zalau

Re: Arc Fibra Fast Arrow

Post by Shirak » 18 May 2012, 09:15

pescardeclean wrote:Asa cum am promis si cu scuzele de rigoare pentru intarziere am sa postez pozele cu arcul fara coarda.
merci de poze, dar ma gandeam ca pui mai multe, mai apropiate. cu manerul, capetele, un full draw...
:)

pescardeclean
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Arc Fibra Fast Arrow

Post by pescardeclean » 18 May 2012, 15:20

Este primul meu arc. Am reusit sa trag cu el de 2 ori pana acuma si niciodata nu am avut aparat la mine. Urmeaza si pozele la arc in full draw in momentul in care voi avea pe cineva cu mine sa ma pozeze, sper ca saptamana viitoare pe la inceput. Despre cum si unde se pozeaza un arc nu stiam, dar am sa fac poze in detaliu sa surprind detaliile.
De tras imi place cum trage, dar are un mic defect, si anume arcasul. :d Am incercat sa nimeresc coli de A4 de la vre-o 15 metri, dar nu am reusit sa trag constant in ea sau macar aproape de ea pana la sfarsitul partidei a doua.

pescardeclean
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Arc Fibra Fast Arrow

Post by pescardeclean » 18 May 2012, 15:44

Nu am gasit butonul de editare, deci am post dublu. Sper sa nu primesc vre-un avertisment sau ceva de genul O:-)
Pozele cu parti din arc:
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Post Reply