longbow bambus ipe 47#

Munca mea.......
Post Reply
User avatar
Andrey
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:95
Joined:09 Dec 2007, 19:07
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:Timisoara
longbow bambus ipe 47#

Post by Andrey » 22 Nov 2012, 00:05

Insfarsit am si eu longbow, este un ipe cu bambus de sub 50 livre. Ideea este ca ma am grabit putin, vroiam sa fie mai tare. Detaliile sunt : maner 26mm, varf 8mm lungime 173cm.

Last edited by IT_support on 22 Nov 2012, 08:04, edited 1 time in total.
Reason: Am folosit optiunea embeded movie, este mai simplu de vizionat. Sper sa nu te superi.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: longbow bambus ipe 47#

Post by domide » 22 Nov 2012, 18:12

Salut Andrey, foarte "tare". Important este ca ai deprins tehnica. Distanta la care tragi este de...? si precizia .... :)

La urmatorul, cu mai mult timp la dispozitie, cu siguranta va iesi pe taria dorita de tine.

Aveti deschis poligonul si in aceasta perioada? Am un coleg care vrea sa vina impreuna cu fetita - daca se poate.

Cand si unde va intalniti? - poate apar si eu...
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
Andrey
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:95
Joined:09 Dec 2007, 19:07
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:Timisoara

Re: longbow bambus ipe 47#

Post by Andrey » 22 Nov 2012, 23:54

da recunos ca ma-am grabit , am tileruit arcul in 2 ore si a trebuit corectat deaceea este mai slabut decat vroiam. Noi tinem antrenamentul de club duminica dimineata la 9 pe terenul din girocului langa hotel arizona , si miercurea la sala banu sport de la ora 19. Daca treceti prin timisoara poti sa ma suni :0733723529. Apropo clubul Tm Archery va merge la concursul de indor la arad, daca mergeti careva va intalniti acolo "eu nu ajung"

Aha distanta era cam 18m si trageam cu sagetile de 60# , precizia destul de buna dupa ce nu am mai tras cu degete de 2 ani si nu aveam tabul meu.

Dediu00ro
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:989
Joined:23 Oct 2012, 20:06
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Galati
judet:Galati
Varsta:24

Re: longbow bambus ipe 47#

Post by Dediu00ro » 16 Dec 2012, 02:00

Foarte frumos arcul, si pare rapid chiar si cu sageti de spin mai mare. Cumva mi se pare sau e putin asimetric in tiller? Oricum foarte fain =D> =D> .
Show without showing what u know without knowing

sspoll
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:265
Joined:15 Dec 2012, 20:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Timisoara
judet:Timis
Varsta:34

Re: longbow bambus ipe 47#

Post by sspoll » 21 Dec 2012, 14:41

=D>
frumos.. ma bucur mult ca ti-a iesit . oricum mesterul castiga experienta practicand.. trasul cu arcul este o boala, construitul este o alta. eu la mine inca nu-mi dau seama care este mai mare.. la tine sunt cam egale ca vad ca in ultimul timp esti tot mai preocupat. succes.

Post Reply