Sageti noi

Munca mea...
Casspius
Membru al forumului
Membru al forumului
Re: Sageti noi

Post by Casspius » 21 Mar 2011, 21:57

Hmmm, Florin tu cred ca ai vazut sagetile mele cu pene spliced :)
Da, mi-a trecut prin minte sa inserez o zona rosie in dreptul benzii rosii de de pe shaft (zona pe care sunt lipite penele), insa nu am facut asta din doua motive:
- In modelul original (pe care am vrut sa-l reproduc cat de cat fidel) nu era asa ceva;
- penele albe sunt de la Gateway si nu aveam pene rosii pentru spliced decat de la True Flight.. :( Au alta taietura, forma etc.
Pe viitor poate voi incerca si asta :)
Oricum, multumesc de sugestie, este binevenita :)

Numai bine

Casspius
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Sageti noi

Post by Casspius » 21 Mar 2011, 22:00

Uite un model la care am facut ceea ce sugerezi tu si un altul la care m-am distrat un pic cu contrastele :)

Image

Image

Casspius
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Sageti noi

Post by Casspius » 21 Mar 2011, 22:33

Mitule, la cum tragi tu nu cred ca va fi mare diferenta :) Tu tragi bine oricum. Ce cred eu ca se va schimba va fi senzatia. Cedrul de Port Orford se comporta altfel in zbor. Daca la asta mai adaugi celelalte caracteristici (spin corect, FOC echilibrat pentru a muta masa sagetii spre inainte, faptul ca sagetile sunt la fel de drepte ca orice carbon sau aluminiu...) da, va fi ceva diferenta, insa nu mare :) Diferentele astea se vad numai cand tragi numai 10 si X. Te-ai intrebat de ce tragatorii de olimpic sau compound opteaza pentru nu stiu ce Easton ACC sau X10, desi nu reprezinta mare diferenta fata de niste Beaman oneste? De la un anumit nivel in sus, orice mica imbunatatire poate face diferenta la punctaj. Este diferenta dintre X si 10 daca vrei.
Hai ca am dat-o in discutii tehnice.
Eu sper din tot sufletul sa-ti placa si sa te bucuri de ele. Daca iti va imbunatati sau nu punctajul, vei vedea tu :)

Casspius
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Sageti noi

Post by Casspius » 21 Mar 2011, 23:24

Atunci iti urez sa dai numai in galben ;)

Casspius
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Sageti noi

Post by Casspius » 21 Mar 2011, 23:29

baloghbela00_HD wrote:Ma imbolnavesti Marian ,mai ales cu nu am pene sa mai fac si eu citeva sageti ,ca arcuri am destule . Super faine .La mai multe .
Bela daca ai putintica rabdare, se gasesc niste pene si pentru tine.
Deocamdata voi fi plecat pana la inceputul saptamanii viitoare. Discutam cand ma intorc. Ok?

sspoll
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:265
Joined:15 Dec 2012, 20:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Timisoara
judet:Timis
Varsta:34

Re: Sageti noi

Post by sspoll » 21 Mar 2011, 23:35

.............. si.......... cam atat..

Casspius
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Sageti noi

Post by Casspius » 27 Mar 2011, 22:50

Salut Mitule ! :)
Hei, ma bucur ca sagetile sunt OK :)
Acum am picat si eu din Defileul Jiului si sunt mort de oboseala :(
Povestim maine mai mult :)

iceman
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:269
Joined:04 Feb 2013, 19:52

Re: Sageti noi

Post by iceman » 31 Mar 2011, 07:47

jos palaria! <):)
faine sageti faci

Post Reply