varfuri de sageti din piatra

Munca mea...
Post Reply
nickbr
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:112
Joined:30 Nov 2012, 15:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::vadeni
judet:braila
Varsta:25
Location:vadeni br
Contact:
varfuri de sageti din piatra

Post by nickbr » 10 Dec 2011, 23:03

astazi am gasit o bucata maricica ce pare a fi chert sau silex printr-o gramada de pietre adusa de la o cariera de piatra...fiind inebunit dupa varfurile de sageti din piara m-am hotarat sa incerc sa fac niste varfuri din el...se prelucreaza destul de greu da cu multa rabdare si atentie :d ...o sa pun mai multe poze si cu viitoarele varfuri...deocamdata am reusit sa fac unu... :d
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
sa invat secretele stramosilor nostri care au scris istorie cu arme "primitive"......Primitive Way...

nickbr
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:112
Joined:30 Nov 2012, 15:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::vadeni
judet:braila
Varsta:25
Location:vadeni br
Contact:

Re: varfuri de sageti din piatra

Post by nickbr » 11 Dec 2011, 00:33

#:-S :d ;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
sa invat secretele stramosilor nostri care au scris istorie cu arme "primitive"......Primitive Way...

User avatar
basty
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:224
Joined:27 Jul 2010, 14:38
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Berzovia
judet:CarasSeverin
Varsta:20
Location:Berzovia

Re: varfuri de sageti din piatra

Post by basty » 17 Dec 2011, 10:33

bravo =D> esti bun in confectionarea varfurilor de piatra dar am si eu o intrebare ai incercat sa tragi cu vreo sageata cu varf de piatra? Numai bine si la mai multe!
Basty

nickbr
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:112
Joined:30 Nov 2012, 15:48
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::vadeni
judet:braila
Varsta:25
Location:vadeni br
Contact:

Re: varfuri de sageti din piatra

Post by nickbr » 17 Dec 2011, 15:16

ms :) deocamdata nu am tras cu varfuri din piatra...anu trecut cand am fost in RO am tras cu varfuri de sticla cu arbaleta si cu arc tip survival din catina...perforeaza o sticla de plastic cu apa,depinde de modelul varfului...in februarie cand ajung acasa o sa le probez si pe astea de piatra si os 8-} ...cand o sa le fac testu o sa pun si niste poze sa se vada... :d
sa invat secretele stramosilor nostri care au scris istorie cu arme "primitive"......Primitive Way...

Post Reply