Arcasii-Romaniei.ro a luat fiinta din nevoia unor arcasi rataciti de a se trezi din zbuciumul vietii zilelor noastre. Arcasii-Romaniei.ro este locul caruia ii spunem ACASA, locul unde ne vom intoarce mereu, stiind ca cineva ne va primi cu bucurie in ochi si zambet pe buze.

Blestemul arcului care zbarnaie ori cel al sagetii zburand zorit spre tinta sunt blesteme fara leac. Asta chiar daca vremurile s-au copt, si acum putem povesti despre cum se construieste un arc sau o mana de sageti, o tolba, o manusa de arcas ori vreun stilet mai aratos. Ne aducem aminte si de stramosii nostri, cu ale lor straie si obiceiuri arcasesti, ne bucuram si sa primim oaspeti doritori de sfaturi sau de voie buna. Dar stim ca magia arcului e cea care ne-a adunat pe toti la un loc, si e datoria noastra s-o transmitem mai departe.

Hai sa invatam impreuna sa mesterim arcuri si sageti, sa descoperim impreuna secretele ochirii si ale tragerii fara cusur! Hai sa aflam impreuna istoria arcului romanesc si s-o scriem mai departe!
Hai sa fim arcasii Romaniei!

Problemele tehnice, problemele cu inregistrarea sau logare puteti sa le notificati in categoria Ajutor sub rolul de vizitator.

Va multumim pentru intelegere.
Echipa.

"Vine o zi", vorba cantecului, cand trebuie sa ne punem intrebarea We will survive ? Asteptam ideai pareri comentarii pe topicul deschis de Gabi http://forum.arcasii-romaniei.ro/viewtopic.php?f=106&p=37013#p37013

Seria "FIRESTRIKE"

Munca mea...

Re: Seria "FIRESTRIKE"

Mesajde oroborusgeorge » 24 Ian 2013, 14:41

eu sunt de parere ca sagetile merg bine si intra destul de drept in tinta , de la ce distanta ai tras? dupa cat au intrat la forta arcului tau cred ca ai tras cam de pe la 18m.
apoi eu zic sa nu mai tragi crispat , daca despici vreuna exact in doua nu o sa-ti para rau ;) , unde mai pui ca inca nu ai incercat toate modelele pe care ai de gand sa le realizezi , spor la tras si tot asa de faine sa fie si restul (abia astept sa le vad) >:d< >:d<
oroborusgeorge
Membru al forumului
Membru al forumului

Has thanked: 0 time
Been thanked: 10 times
Am un arc: da
Construit de mine: nu
locuiesc in:: galati
judet: galati
Varsta: 36

Mesajde Parascythe » 08 Mai 2014, 11:35

Greu' tata, temenele... ^:)^ Multumesc mult! Taare ma tem insa ca la felul in care arata o sa fie taman invers: 2 pentru batalie si 8 pentru panoplie :') :X...
"Between love and fantasy lies instinctive archery!"
Parascythe
Membru al forumului
Membru al forumului

Has thanked: 114 times
Been thanked: 5 times
locuiesc in:: Orastie
judet: Hunedoara
Varsta: 42

Mesajde Mugurbb » 10 Mai 2014, 21:11

Foarte expresive. Aia care picteaza "flames" pe hotrod-uri s-ar putea inspira din modelul acestor sageti.
Silence is golden and Duct Tape is silver.
Mugurbb
Membru al forumului
Membru al forumului

Has thanked: 79 times
Been thanked: 54 times
locuiesc in:: Cluj-Napoca
judet: Cluj
Varsta: 37

Mesajde Sharpshooter » 11 Mai 2014, 00:17

Atunci sa chemam pompierii sa stinga focul ....:D foarte reusite sagetile ! nici nu ma asteptam la altceva ...
An ordinary man makes extraordinary quivers for ordinary people ....
https://www.facebook.com/TheLeatherArtisan?fref=ts
Sharpshooter
Membru al forumului
Membru al forumului

Has thanked: 3 times
Been thanked: 39 times
locuiesc in:: Craiova
judet: Dolj
Varsta: 31

Anterior