Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Unde, cand si cum se vedem
Locked
User avatar
anasazzy
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:441
Joined:03 Nov 2007, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::bucuresti
judet:----
Varsta:43
Location:BUCURESTI
Contact:
Re: Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by anasazzy » 21 Mar 2010, 18:23

[marian]sper 8->
in încercarea de aşi prelungi viata uni oameni uită sa o trăiască

XDEADLYX
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by XDEADLYX » 05 Apr 2010, 02:00

fast_arrow wrote:Salut!

Anul acesta cei doritori sunt asteptati iarasi la Tg Mures sa tragem o sageata, sa facem un arc si un gratar si sa bem o bere de 1 Mai. Ca si in anii trecuti cei care au mai fost stiu. Sper ca pana in mai sa fie si mai bine. Cazare pentru cei care doresc, atelierul pus la dispozitie pentru cei care doresc sa ciopleasca la un arc. Anul acesta incerc sa aduc lemnele la dimensiuni apropiate de un arc pentru a nu pierde vremea cu cioplitul grosier. In ultima seara ca de obicei o iesire la restaurant cu toata trupa! <:-p

Sunteti asteptati cu drag la Mures.

Florin
Salut! Cat ar fi cazarea?:D Si despre cate zile este vorba?
Multumesc anticipat!

sk8eradu
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by sk8eradu » 05 Apr 2010, 11:51

Salut! :)
Vin si eu, dar nu cred ca ma descurc sa-mi gasesc drumul singur. Ma poate ajuta cineva din cluj?

XDEADLYX
Membru al forumului
Membru al forumului

Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by XDEADLYX » 05 Apr 2010, 19:57

Eu vin cu transportul in comun(sper sa nu intervina ceva). Si mai vin cu o persoana, e nevoie de cort?
Si la fel as dori sa stiu, daca se poate, o ruta odata ajuns in gara/autogara, pana la dvs. Si ce ar trebui sa imi mai iau la mine in principiu, in afara de bani.
Multumesc anticipat.

cristi1dan
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by cristi1dan » 05 Apr 2010, 21:08

in principiu vin si eu cu 2 copii , arcasi si ei , incepatori =D> sper sa invete cite ceva si sa le placa

User avatar
Andrey
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:95
Joined:09 Dec 2007, 19:07
Am un arc:da
Construit de mine:da
Location:Timisoara

Re: Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by Andrey » 06 Apr 2010, 12:01

Salut, ma anunt si eu . Merci de invitaite si deaba astept sa trag niste sageti cu toata lumea.

ASSUS
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by ASSUS » 06 Apr 2010, 23:13

Buna seara
ca sa nu raman pe dinafara imi fac si eu publica prezenta , cu toate ca am zis deja de la ultima intalnire de la cluj ca vin
am sa vin de joea cred
ma bucur de nr. membrilor ce vor veni si de programul afisat

dady
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:767
Joined:13 Dec 2012, 17:11
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::tgmures
judet:mures
Varsta:34

Re: Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by dady » 21 Apr 2010, 10:10

Salutare, am facut o schita la traseul ce l-am gandit cu Florin, cei ce au ideei poa sa contribuie dar sa ne rezumam la chestii realizabile si care sa ofere tuturor participantilor sanse egale. Am vrut sa fie probe cat mai diferite, distantele sunt necunoscute, dimensiunile tintelor inca nu se cunosc (probabil se vor folosi cele A3 ce se gasesc si aici pe forum). Traseul e impartit in 2 probe, una de golf archery si una de tinte. Cea de golf archery impune trasul la copaci marcati la distante necunoscute si foarte diferite, acestea fiind alese in functie de culoarele ce ne-au permis acest lucru. A doua proba e cea de tinte, cu distante mai scurte si care se desfasoara la 6 tinte, de la ultima tinta traseul continua in sens invers.

Cam despre asta e vorba:
Image

User avatar
rotariu nicolae
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:256
Joined:21 May 2009, 16:53
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::dumbraveni sibiu

Re: Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by rotariu nicolae » 23 Apr 2010, 21:00

salut ! eu vin sinbata cu claudiu ,fiul meu si mitu (maestro) fratele meu ,care probabil vine cu un alt arcas de la noi din oras! imi pare rau dar nu pot venii mai repede ,sper sa nu ploua!!!!!!!!!!!

User avatar
florinvulturar
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:102
Joined:20 Jan 2009, 23:43
Am un arc:da
Construit de mine:nu

Re: Intalnire 1 Mai Tg Mures 2010

Post by florinvulturar » 24 Apr 2010, 21:59

Buna,
si Turda va fi prezenta, vin impreuna cu Diana si Tania, iar cu noi vine si maestrul Alex ;) .
Venim de sambata dimineata, abia asteptam sa parcurgem circuitele de tinte ( si sa incercam un arc nou). :d
Florin.

Locked