Intalnire Cioclovina 2013

Unde, cand si cum se vedem
Post Reply
User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40
Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by domide » 08 Aug 2013, 09:19

Pentru cei care veniiti de vineri, si nu puteti sa urcati cu masina, urcati pe jos, apoi pe la ora 18, va fi o masina disponibila pentru transportul bagajelor.

Sa ne vedem cu bine!
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
tiktak
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:69
Joined:04 Aug 2011, 13:11
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Alba Iulia
judet:Alba
Varsta:20
Location:Alba Iulia
Contact:

Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by tiktak » 11 Aug 2013, 16:36

Foooarte Faaain!
Acum imi dau si eu seama ce inseamna cu adevarat ce inseamna sa iti incarci bateriile.
Am fost inconjurat numai de oameni buni, carora le multumesc pentru faptele facute.
Felicitari din nou organizatorilor, au facut treaba ca la carte, cu de toate.
Eu si prietena mea ne-am simtit grozav, totul a fost foarte ok, dar din pacate A FOST, scurt ca de obicei, dar cum trebuie.
Asa ca altceva nu mai am de zis decat: Sa ne vedem cu bine la urmatoarea intalnire.

Numai bine va doresc!
Lăudată fie truda care caleşte.

Laura
Membru al forumului
Membru al forumului

Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by Laura » 11 Aug 2013, 19:44

O întâlnire foarte frumoasă, mulțumiri organizatorilor pentru efort și grija de care au dat dovadă să ne acomodeze pe toți și să ducă la bun sfârșit o întâlnire de neuitat, mulțumiri speciale lui Gherman că ne-a pus la dispoziție acest colț de rai.

Am făcut și câteva poze, link-ul e https://plus.google.com/photos/11215013 ... 7LLXheOQSw dacă doriți să le vedeți.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by domide » 11 Aug 2013, 23:44

Pentru cei care nu au putut sa ajunga, si pentru cei care au participat: "daca doriti sa revedeti"

http://www.youtube.com/watch?v=9OWwoTXzn_s

Am adunat pozele facute de Andra, Florin, Meli, Ana, Carcalete, si am sa le distribui prin "WeTransfer" dupa ce le descarc, si am sa postez link-ul de unde se pot descarca.
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

LiviuS
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:13
Joined:13 Apr 2013, 21:51
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::AlbaIulia
judet:Alba
Varsta:14

Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by LiviuS » 12 Aug 2013, 00:29

Asa intalnire...sa fie in fiecare zi...eu,cel putin,si tatal meu,ne-am simtit foarte bine...o relaxare care nu o avem intotdeauna,sa ne auzim cu bine si la anul,si la alte intalniri,bineinteles.

User avatar
domide
Constructor de arcuri
Constructor de arcuri
Posts:1294
Joined:05 Feb 2010, 15:25
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::Deva H
judet:Hunedoara
Varsta:40

Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by domide » 12 Aug 2013, 02:27

domide wrote:Pentru cei care nu au putut sa ajunga, si pentru cei care au participat: "daca doriti sa revedeti"

http://www.youtube.com/watch?v=9OWwoTXzn_s

Am adunat pozele facute de Andra, Florin, Meli, Ana, Carcalete, si am sa le distribui prin "WeTransfer" dupa ce le descarc, si am sa postez link-ul de unde se pot descarca.

O mica rectificare, pozele se pot vedea aici:

https://plus.google.com/u/0/photos/1142 ... 5312406913
"Prietenia este incercarea prin care se masoara un om" - Oscar Wilde

[unitatea de masura este numarul acelora care iti trec pragul]

User avatar
seba
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:65
Joined:02 Dec 2012, 00:39
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Turda
judet:cluj

Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by seba » 12 Aug 2013, 08:04

foarte frumos la cioclovina, ne-am simtit bine, ne-am intalnit cu prieteni dragi, ne-am facut altii noi, am avut de toate: soare, ploaie, mancare buna, concurs frumos (traseu inedit). MULTUMIM FRUMOS tuturor celor care au facut posibile toate aceste lucruri. dela turda numai bine tuturor.
SEBERETA VERDE

parlog
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:164
Joined:26 Feb 2009, 08:04
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::campia turzii
Location:campia turzii

Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by parlog » 12 Aug 2013, 08:52

Multumim organizatorilor si felicitari pentru reusita , a fost frumos, speram ca la anul sa fie si mai frumos cu mai multe legende si povesti STRAMOSESTI :)>-...CIOCLOVINA...

User avatar
iuli
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:26
Joined:18 Jun 2012, 06:55
Am un arc:da
Construit de mine:nu
locuiesc in::Zalau
judet:Salaj
Varsta:33

Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by iuli » 12 Aug 2013, 10:05

... , sunt multe de spus , nu stiu cu ce sa incep,
o sa incep cu multumiri , e mai usor, deci Multumiri organizatorilor pentru tot ^:)^ ,foarte frumoasa locatia ( a avut Gabi dreptate) ,
peisajul superb, casutele rustice si aerul de munte , frumos de tot .
ne-am simtit foarte bine, Silviuta a fost fericita ca a fost pe traseu la concurs si a tras la toate probele,
eu ma bucur ca la probele de anul asta nu a trebuit sa ma sui in copac (mai ales dupa doua beri [-x -deh, caldura mare.. ), cum am auzit ca a fost in anii trecuti, dar am vazut copacu' cu pricina (hm ,fix pe marginea prapastiei),tolba noua este minunata iar creatorul ei artist , si Ana e de aceeasi parere,
multumiri cantaretilor , bucatarilor si tuturor celor ce ne-au facut totul mai usor ,(cafeaua a fost excelenta).
sa ne revedem sanatosi ,
iar pe data viitoare am de imbunatatit si jocul de sah ..:), ca sa pot sa-mi iau o revansa ,
Hai fetele!!
“Don't walk behind me; I may not lead. Don't walk in front of me; I may not follow. Just walk beside me and be my friend.” A.Camus

pathfinder
Membru al forumului
Membru al forumului
Posts:28
Joined:24 Jul 2013, 14:23
Am un arc:da
Construit de mine:da
locuiesc in::poiesti
judet:prahova
Varsta:32

Re: Intalnire Cioclovina 2013

Post by pathfinder » 12 Aug 2013, 14:11

Da.... deci asa e o intalnire de arcasi. Peiasje superbe , putin diferite de ce avem acasa, mancare cu flacari , fooooaaarte diferita de cea de acasa ( data viitoare imi aduc gamela, na fetisurile mele militaresi).CAsutele alea arhaice m-au cucerit cu totul. Arcul mongol cu adevarat traditional al lui Bogdan m a facut sa mi doresc si eu unul( numai sa se aprobe bugetul). Armurile alea minunat lucrate si desigur functionale ma fac si acum sa mi para rau ca nu mai am piele groasa.Ponturile despre tolbe ale lui Sharpy m-au bagat la idei. Apropo Sharpy sunt frumos lucrate ca niste posete frantuzesti :d .Circuitul a fost bine gandit cu tinte la distante si unghiuri variabile ( ca s au ferit de sagetile mele asta e ~x( ). La faza asta nu prea mi explic ce s a intamplat, imi placea sa cred ca trag mai bine. Vor mai fi intalniri.Iulia .... despre sah ce sa zic? a fost singura mea satisfactie venita din spiritul de competitie. Stiu , stiu nu e cavalereste . oricum mereu castig una doua partide pana sa se prinda adversarul de tactica mea. ..... Oricum iti stau la dispozitie pt revansa . in rest prea putin timp o gramada de lume cu care n am discutat desi mi ar fi placut . Conversatie uneori contradictorie ( genul meu) dar purtata elegant fara patima. Calin am ezitat pana la sfarsit daca sa discut despre superioritatea Romei in unele specte >:d< Si ... la final drumul spre casa . avem o tara frumoasa dar e tare departe, infiorator de departe. Vali esti tare , io am obosit uitandu ma pe geam ..... tu conduceai.... arta frate..... Ma gandesc ..pt viitor ar fi tare sa vina fiecare echipat ca un arcas din vechime sau unul fantasy, nu stiu.... Am vazut ca americanii fac de astea tema e f generoasa nu priveste o epoca anume se primesc si arcasi de fapt razboinici fie ei si din Star trek sau mad Max. ce ar fi?

Post Reply